| Andrew30 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un sfat? M-am reindragostit de o fata, prima data cand i-am spus ca imi place de ea mi-a spus ca nu poate sa fie cu mine si nu vrea sa imi dea sperante iar dupa 2-3 zile s-a imbacat cu fostul. De atunci nu am mai vorbit cu ea pana saptamana trecuta cand am discutat despre ceva test, noi fiind in clase diferite. Acuma ea s-a despartit de fostul. Am inceput sa ma reindragostesc de ea. Ce sa fac. Cine ma poate ajuta? Nu vrea sa mai fac prostia ca si prima data cand i-am zis ca imi place de ea prin sms...

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ți-a spus clar că nu vrea nimic cu tine, degeaba te complici. Nu ai cum să te reîndrăgostești, nu există așa ceva. Ce să faci? Îți vezi de drum în continuare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie totusi cumva sa-i transmiti sentimentele tale cu privire la dragostea resimtita fata de ea. Fara sa-i transmiti sau macar sa-i arati ca-ti place de ea, ea nu are cum sa isi dea seama.Nu ai ce face decat sa incerci inca o data si daca te refuza din nou inseamna ca nu simte/nu are nicio atractie de nicio natura fata de persoana ta. Doar astfel o vei putea inlatura definitiv din inima, mintea si viata ta.

| T0T a răspuns:

Fii fericit că ți-a spus clar cum stau lucrurile, și că nu ți-a dat speranțe false bătându-și joc de tine. Ești un tip care își pune ușor speranțe în ceva și nu prea ai capacitatea să te împaci cu o anumită idee și să judeci în profunzime lucrurile. Poți fii ușor manipulat de o fată, mai ales dacă o placi. Eu zic că nu este deloc bine. Mai ales dacă tipa aia era una profitoare. Lasă sentimentele inutile și bagă-ți mințile în cap, sau o să regreți mai târziu.