| Alin_Law_1998 a întrebat:

Hey,
Buna tuturor sper sa ma puteti ajuta.
Prima zi: Deci, eu sunt pe clasa a 9-a si-mi place de-o fata tot din clasa a 9-a,este in acelasi liceu cu mine, doar ca suntem in clase diferite si eu imi pun intrebare daca ma place, pana acuma am vazut ca,cand trec pe langa ea se uita isistent la mine si am intrat pe facebook in discutie cu ea.

Am vorbit cu ea pe facebook, i-am spus cine sunt alea alea, am intrebat-o despre cei place sa faca, am facut-o sa rada, am glumit, i-am spus bancuri, am intrebat-o daca vrea sa iesim in oras, sa ne cunoastem mai bine iar ea a spus ca nu,ca are alta treaba si a spus ca poate alta data.

A doua zi:

Apoi a doua zi la scoala, cand m-a vazut, s-a facut ca nu ma vede si am salutat-o,ea stand cu spatele, nu a vrut sa se intoarca, iar in ce-a de-a doua pauza, s-a baga din "greseala" in mine.

Apoi dupa scoala, am inceput sa fac o conversatie cu ea, pe facebook: conversatia fiind, asta:

Eu: Hey,buna ce faci?
Eu: Mda,m-am prins.
... a raspuns cam greu,si am crezut ca sunt de vina cu ceva,de nu vorbeste cu mine
Ea: Ce fac?
Eu: Am crezut ca eu is de vina,cu ceva de nu vorbesti cu mine. laughing
Ea: Nu chiar,numa...
Eu: Numa ce?
Ea: Stii vreau sa iti spun ceva.
Ea: Sa imi zici drept si sa imi pronunti ca nu vei face la fel.
Eu crezand ca vrei sa-mi spuna ca-i place de mine si ca sa nu fac ce a facut fostul ei prieten.
Ea: Da?
Eu: Da,in gandul meu : "I guess", nestiind despre ce este vorba.
Apoi a zis de unu care ii placea de ea intrand in vorba ca si mine spunandu-i dupa aia ca-i place de ea.
Ea: Sa nu faci ca X-ulescu,sa vorbesti cu mine apoi sa ma iei prin suprindere ca iti place de mine sau mai stiu eu ce.
Ea: Okey?
Eu: Okey, in gandul meu, mda sunt un prost.
Apoi a spus ca din greseala s-a bagat in X-ulescu.
Si eu am intrebat-o : Da si in mine de ce te-ai bagat, tot din greseala si i-am spus ca la confundat pe X-ulescu cu mine.
Apoi a iesit 5 mine si s-a scuzat ca are treaba si a schimbat subiectul.
Ea: Stai ca am avut ceva treaba.
Ea: Prieteni?
Eu: Am zis ca da.
Ea: Iar apoi a zis sa o ajut cu o parere.
Eu: Bine te ajut.
Ea: Alege o fotografie din astea 5 si eu am ales-o pe 3-a,bla bla bla.

Apoi a pus la profil fotografia,pe care am ales-o.
Si i-am facut dupa aia cateva complimente a.s.m.d!

Si dupa aceea nu a mai vorbit,doar eu vorbeam singur. laughing

A treia zi:

Apoi, azi am incercat sa intru din nou, iarasi intr-o conversatie cu ea,dar a iesit,nu a mai vorbit,eu vroind sa o intreb daca vrea sa iesim in parc, oras, la un film.

Ce as putea sa fac in continuare?
Credeti ca ma place si ea?

P.s: Scuzati scrierea fara diacritice, n-am timp.

Răspuns Câştigător
| cristinicadulcica18 a răspuns:

Povestea ta ar trebui sa apara intr-un filmlaughing Eu cred ca este doar nehotarata. Mai lasa putin timp nu o sufoca. O sa vina singura la tine daca te place.Succeshappy.

| Alin_Law_1998 explică (pentru cristinicadulcica18):

Mda si eu m-am gandit ca e bun ca un scenariu de film! laughing

4 răspunsuri:
| VineMiticaBossu a răspuns:

Frate in primul rand las-o sa respire.3 zile la rand? Sa nu mai faci asa ceva. Daca vrei te duci la ea la scoala si vorbiti cat vreti dar pe facebook las-a macar doua zile pauza...Cine stie, poate are treaba sau vorbeste cu altii.Din cate vad eu aici nu prea e niciun indiciu ca te place.Un dram de probabilitate ar putea fi, daca e mai populara sau mai "buna" si ea stie asta s-ar putea sa se "lase greu".Zic sa o lasi in toanele ei un timp, doar sa o saluti din cand in cand. Dupa aceea revii si daca are aceiasi reactie treci la urmatoarea.Si daca nu vrei ordin de restrictie nu mai vb cu ea zilnic, devine stresant.Arata-i ca ai si tu o viata, iesi cu cineva sau cu prietenii, nu o face sa creada ca ea e centrul pamantului pentru tine.Bafta tinere laughing

| Alin_Law_1998 explică (pentru VineMiticaBossu):

Mda,mersi si eu ma gandeam ca poate sunt enervant si ca no las sa respire,vorba ta... laughing,dar sti vorba aia: Daca iubesti pe cineva, da-i drumul. Daca se va intoarce va fi al tau pentru totdeauna, daca nu, inseamna ca nu a fost niciodata al tau,dar aici nu-i cazul de iubire, eu cred ca m-am straduit, acuma ce-o fi o fi, no fi nici prima nici ultima, dar na sti si tu, cred cum e cand ti se pune pata pe cineva...

| peacygirl15 a răspuns:

Mai,eu nu prea cred ca te place din ce mi-ai spus... Daca imi dai mai multe detalii prin mesaj despre ea, ituatia ta cu ea, as putea sa imi dau cu parerea....As putea spune ca se comporta asa ori ca e indecisa ori nu stiu, sincer