| DedeeAndreea a întrebat:

Heii.Cum sa il uit pe fostul? Sufar de un an dupa el, in timpul asta ne-am tot certat, ne-am impacat, el acum e cu alta fata, cam schimba gagicile la o saptamana.Mi-a facut mult rau, m-a facut sa sufar e un vagabond nesimtit..Am 14 ani el are 17. Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa mai fac. Simt ca intru in depresie. De fiecare data cand ii vad impreuna imi vine sa ma arunc in fata masinii.Il iubesc foarte mult, a fost primul meu iubit m-a invatat ce e iubirea, am emotii de fapt aveam cand il vedeam cand stateam cu el.Nimeni nu ma intelege,nu cred ca mai exista o fata care sa il iubeasca atat de mult cum o fac eu.Mi-as da viata pentru el,nu as suporta sa il stiu departe.Faza e ca e orgolios, ambitios, cand are nervi nu mai stie ce face, m-a si batut, a dat in mine o data de era sa cad pe jos.E pervers a vrut si sa facem mai multe, intelegeti voi.Dar eu nu am vrut si a inteles, nu m-a fortat sau ceva, doamne fereste. M-a ranit de multe ori si inca o face, cand eram impreuna statea cu altele si eu il prindeam si ne certam mereu. Urasc ca il iubesc, il iubesc enorm, nu am iubit un baiat asa, am avut cateva relatii dar doar pe el il iubesc, simt ca imi poate oferi ce nimeni nu poate, cand ma ia in brate ma simt asa fericita. Dar. Eu cred ca nu ma iubeste, sta cu multe fete, poate nu sunt destul de buna pentru el, nu o sa ne mai impacam pentru ca am avut multe scandaluri cu el s-au intamplat foarte multe si acum ma uraste. Eu ma urasc pe mine, ma intreb de ce trebuie sa sufar atat dupa un vagabond. Il iubesc. Va rog ajutati-ma. Nu stiu ce sa fac? nu pot sa il uit.sad Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti cumperi o pereche de bocanci noi pentru sezonul iernii care vine si te bucuri ca nu aluneci pe gheata.

| SkyPilot a răspuns:

Il eviti, nu mai vorbesti cu el, nu va mai intalniti, nu te mai gandesti la el. Trebuie sa ai niste lucruri care sa iti placa - te ocupi de ele. Citesti, vezi filme, iesi cu prietenele. Iti cauti alt baiat. Poti sa intri intr-o relatie temporara cu un baiat bun. Ideea este ca te tii ocupata. Baiatl de care vorbesti nu te merita si nu va iesi nimic bun cu el.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca ai ajuns la momentul in care trebuie sa te decizi sa treci la un pas urmator in viata ta.

| TPUuser199 a răspuns:

Awww... Cum sa dea in tine?! Orice i`ai fi facut, ce fel de badaran este?! Cred ca este d`ala, pe banii parintilor... Incearca sa nu te mai gandesti la el, chiar daca ti se pare greu. Gaseste pe altcineva, si incet incet o sa iti treaca de asta, insa nu astepta ca dupa 1 sapt sa il si uiti. E mai complicat, mai ales la 14 ani. Sper ca te-am ajutat :) Ai grija de tine! >:d

| FacLaMisto a răspuns:

Esti inca prea mica pentru asemenea sentimente, viata merge inainte nu are rost ca sa faci capat de linie aici. Daca el tinea la tine, nu facea ceea ce facetongue. In plus la 17 ani sa dai intr-o fata de 14 este ceva josnic, in mod normal sa lovesti o fata este josnic, daca era ceva de capu lui se ducea si dadea intr-o persoana care poate sa dea la loc.PS: Ce copilarie aveti voi la 14 ani cand, cand eram eu ma jucam cu mingea in spatele bloculuilaughing Be Happy by:*