| IzZabela119 a întrebat:

de o saptamana si ceva vorbesc cu un baiat, de la inceput a fost atractie reciproca, mentionez ca tipul a venit in Romania in concediu pentru cateva saptamani, el 21 de ani eu 16. Am inceput sa ne vedem, din ce in ce mai des in ultima saptamana am inceput sa ne vedem zilnic si am inceput sa ne placem, m-a intrebat vineri daca vreau sa fim impreuna iar eu i-am raspuns ca da. Vineri seara am decis ca sambata sa nu iesim nici unde in centru, doar sa ne vedem noi pentru ca el duminica trebuia sa plece. Pana la urma am iesit aman2 in oras si seara dupa ce m-a adus acasa, el cu prietenii lui au mai iesit intr-un bar, acolo au baut si iubitul meu a inceput sa se dea la o zdreamta, s-au pupat atata tot. El duminica dimineata nu mi-a zis nimic, si mai de cu seara am aflat ce s-a intamplat. I-am spus, prima data nu mi-a recunoscut, dar pe urma mi-a recunoscut. I-am inchis telefonul in nas. apoi a inceput sa a sune sa imi scrie mesaje cum ca i pare rau, ca din cauza alcoolului s-a intamplat ce s-a intamplat ca cica nu era constient! El trebuia sa plece duminica dar a mai stat pana azi, azi mi-a lasat mesaj sa ne vedem inainte sa plece, am acceptat, ne-am vazut si mi-a adus un buchet de flori si mi-a spus ca i pare nespus de rau si ca nu se va mai repeta, ca el doar pe mine ma vrea si chestii de genu. Eu tinand la el normal ca l-am iertat. ce credeti, nu l-am iertat prea usor? sad eu una asa cred. dar tin destul de muult la el si mi-a fost greu sa intrerup orice legatura cu el

Răspuns Câştigător
| MariaHapau a răspuns:

Pff! Si eu cred ca l.ai iertat prea usor..mai intai cand si.a cerut scuze trebuia sa.i zici ca nu.ti pasa scuzele lui si chestii de genul chiar daca tie iti pasa.el in acel moment s.ar fi simtit prost si ar fi inceput din nou cu scuzele (presupun ca asa s.a intamplat) oricum nu trebuia iertat asa de usor..trebuia respins si tratat cu mare indiferenta. Daca te.ar fi cautat in continuare inseamna ca el chiar tine la tine si doar pe tine te vrea, ca ceea ce s.a intamplat nu se va mai repeta, dar daca nu ti.ar mai fi dat niciun semn de viata inseamna ca nu te merita. oricum pe viitor iti sugerez sa nu ierti asa de usor oricat de mult ai tine la acea persoana. daca ai sa ierti pe toti asa de usor ai sa fii luata mereu de fraiera. :/ P.S. Draguta poveste! :*

| IzZabela119 explică (pentru MariaHapau):

Prima data l-am ingnorat urat, m-a tot sunat incontinuu si a tot incercat el sa-mi explice cum sta treaba, si fata aia chiar e ultimu om laughing e panarama si nu glumesc. Azi imi tot zicea, si ce am rezolvat daca am pupat-o? Sincer il si cred ca era inconstient, aia e de-o varsta cu mine dar e jalnica rau laughing ma rog dar oricum mi-a promis ca se pocaieste, cica se lasa de baut si de tigari, asta numai daca ma impac cu el laughing chiar sunt curioasa, oricum i-am jurat pe fata ca e prima si ultima daca cand il iert!

3 răspunsuri:
| Ariannna a răspuns:

Treaba aici ține de încredere și nu prea ți-a arătat că poți avea încredere în el. Înșelatul este cea mai aiurea chestie pe care o poate face cineva și asta demonstrează că este o persoană lașă care nici măcar nu ți-a recunoscut din prima și a găsit și un motiv prin care să se scoată că a băut alcool.Și atunci când s-a pupat cu tipa respectivă nu s-a gândit la tine nici măcar o secundă? Pana mea, aici nu se pune problema de iertat prea ușor, se pune problema dacă e în stare să aibă o relație serioasă, are 21 de ani și probabil își spune că ești mică și că i-ai accepta orice.Ai grijă ce faci și de alegerile pe care le faci pe viitor, unii oameni nu merită! big grin

| DianaMaria18 a răspuns:

E bine ce ai facut, inseamna ca el chiar te place, nu lasa o prostie sa va desparta. Pupici :*