| LoveYou7784 a întrebat:

Heii! E vorba despre fostul meu prieten. ne-am despărțit acum 1 an și am rămas amici iar aseară m-a intreabat dacă vreau sa ieșim ( ca doi amici) eu m-am bucurat de idee dar acum ..nu mai sunt așa de sigura și aseară le ziceam prietenelor ca am emoții pentru a doua zi și eram foarte fericita... nu îl pot refuza acum... ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Draga mea, la aproape 14 ani,este normal sa gandesti asa,sa ai emotii,chiar sa fii fericita va esti curtata.
De ce sa-l refuzi? Doar nu vrea sa-ti faca ceva rau. Vrea doar sa va plimbati(doar sunteti in vacanta!),sa mai discutati de una de alta. Poate vrea sa fiti niste "prieteni" mai apropiati(nu ma refer la partea intima,si sper ca nici el nu are asemenea ganduri). Numai atentie,sa nu fii "umplutura"pentru perioada vacantei. Judeca cu mintea si nu cu inima,daca are astfel de intentii, altfel poti sa fii iar dezamagita, daca incepi sa ai altfel de sentimente pentru el.
Asa ca, intalneste-te cu el, vezi ce ganduri are si apoi poti decide!
Vacanta placuta!

| ValyScumpika a răspuns:

Pai. Eu cred ca ar vrea sa va impacati. Asa s-a intamplat si cu o prietena de a mea. S-a despartit de iubitul ei. Iar apoi au iesit. Dupa ce au iesit, au ramas impreuna. Ar fii bine sa iesiti. :*
Sper ca ti-am fost de ajutor. :*. Fundă!