| anonim_4396 a întrebat:

Heii:* eu sunt genul de persoana care simt ca vreau sa povestesc cuiva ce mi se intampla. am o prietena buna, problema e ca ii ma i spuneam cate ceva despre o alta persoana sau din astea si zicea ca nu ii pasa, nu o intereseaza, asta am inteles... am inceput sa ii povestesc "intamplari " din astea de zi cu zi cum ar fi ca : baitul X mi-a spus nu stiu ce, ca baiatul Y mi-a zambit si clansonat, ce am vorbit cu Z si chestii din astea si ea mi-a spus pur si simplu ca nu-i pasa, nu o intereseaza.

Care ar fi cauza? raised eyebrows Eu ii spuneam astea deoarece am incredere dar...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti e atat de apropiata pe cat credeai...asa-s cu acesti asa zisi prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca nu avea chef sau nu era in apele ei, ori nu iti este prietena adevarata. Alege-ti mai bine prietenele.

| GeorgiaaRose a răspuns:

Dacă nu o interesează nu ştiu de ce tu o mai numeşti prietenă bună.
Dacă nu îi pasă de ceea ce spui tu înseamnă că nu îţi este atât de apropiată pe cât o consideri tu, sau poate te lauzi prea mult că X şi Y s-au dat la tine sau poate pentru că vorbeşti prea mult despre tine şi nu o întrebi şi despre ea.

| B0ne a răspuns:

Daca ti-a spus asta inseamna ca nu iti este prietena adevarata...Un prieten adevarat, te asculta si te consoleaza cand ai nevoie.