| Dinamovista18 a întrebat:

Heii.Ieri seara mi-am facut a3a gaura.Mi-am facut-o cu un cercel de tinichea, si dupa am bagat aur.Cate sanse sunt sa se infecteze? Tin sa spun ca nu am dezinfectat cercelul.
Cum imi dau seama daca s-a infectat?
Mersii:*

Răspuns Câştigător
| AndreisiMaicum a răspuns:

Eu zic sa te speli pe cap apoi sa dai cu spirt la ureche daca nu e prea tarziu.
Apoi sa dezinfectezi si cerceii.
Si dupa cum ai spus tu cred ca sansele de infectare sunt 13-15% depinde. Daca e sa consulti pe cineva mai specilist( daca esti la scoala 5-8 sau la liceu conslulta porfesorul de tehnologie )

1 răspuns:
| William a răspuns:

Infectia se recunoaste dupa urmatoarele semne: pielea din jurul ranii este inrosita, umflata, calda si foarte dureroasa. Din rana iese puroi, apare febra.