| Deniix260 a întrebat:

Heii! Imi puteti spune va rog ce ati primit la teza la romana? [precizez ca sunt clasa a 9a ] Multumesc! funda!

Răspuns Câştigător
| SunshineRox a răspuns:

Mara,Amintiri din copilarie(apartenenta la specia literara,caracterizari ale personajelor, relatii intre personaje), text argumentativ si cateva intrebari pe baza unui text la prima vedere. happy

2 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

Caracterizarea uneia din familiile din operele studiate (Mara,Tren de placere,Amintiri din copilarie,Hronicul si cantecul varstelor), si sa argumentam o afirmatie pe care ne-a dat-o profa, daca suntem de acord cu ceea ce crede un scriitor despre mama!

| bodysun a răspuns:

Sensurile conotative si denotative
Factorii comunicarii
Functiile comunicarii
Neologismele
Romanul adolescentului miop
Dialogul
Pronuntia si scrierea corecta. Funda? big grin