| ApofissPapaya a întrebat:

Heii TPU, mai dau teza la romana, sunt in clasa a 7, imi puteti spune, cei care sunteti in clasa a 8, sau a 7 si ati dat. o deja, imi puteti spune cam ce v-a dat la teza? Mersii mult si dau fuunda! happy Si scuze de categoria dar se raspunde mai repede.big grin

Răspuns Câştigător
| Pixel2009 a răspuns:

Pai,o sa iti dea un text la prima vedere. Asta e sigur. Textul poate fi un text literar sau o poezie. O sa iti dea niste intrebari pe baza textului de exemplu sa spui ce caz, functie sintactica sau valoare morfologica au niste cuvinte subliniate, o sa ti se dea sa faci o compunere. Cam atat imi aduc aminte... sper sa iti fie de folos :*

1 răspuns:
| Lolololalali a răspuns:

De fapt, nu e neaparat text la prima vedere.Iti recomand sa inveti bine balada, argumentarea la specie si gen, caracterizarea personajelor.La gramatica in special parti de vorbire neflexibile.