| anonim_4396 a întrebat:

Cineva din clasa a7a, care a dat teza la romana?
Puteti sa-mi dati niste idei cam despre ce ne da? Multumesc happy.

2 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Nouă ne dă din Nuvelă.
1.Caracterizarea personajului
2.Moduri de expunere.
3.Definiţia nuvelei
4.Şi exerciţii din ce aţi învăţat până acum.

Baftă!

| Gσldεn a răspuns:

La fiecare scoala si cu fiecare profesor e diferit, el face subiectele, nu se dau la fel pentru fiecare clasa, daca sunt doua de a 11-a nu inseamna ca elevii ambelor primesc la fel, daca ai primit subiectele trebuie invatate toate de acolo, ca sa le sti daca va da din X sau va da din Y in felul asta o sa le stii pe toate si nu o sa intampini probleme.