| dCiolpan a întrebat:

Heii.imi spune-ti ce rechizite imi trebuie pentru clasa a 7 a? La cel mai complet raspuns dau funda!

Răspuns Câştigător
| baf a răspuns:

Caiete (ti-as recomanda mai mult caiete studentesti pentru ca o sa scrii mai mult mai la toate materiile,ar trebui sa scrii toate materiile pe o foaie si sa scii in dreptul fecareia cate caiete iti trebuie),creioane,pixuri, acuarele bloc desen, culori pentru bio, carioci, penar giozdan etc
eu iti las un site foarte bun
www.librarie.net

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In prima zi de scoala va spune diriga.

| Brâncuşi a răspuns:

Caiete mari dictando, cam vreo 8 apoi caiete mici vreo 10 si caiete de biologie si geografie cam 4, de biologie 2 geografie eu consum 2 in tot anul, depinde, nu-i asta o problema cumperi in semestrul 2, un stilou daca n-ai,eu o sa-mi achizionez unul ca le stric repede si restul ce mai este nevoie(creioane, radiera, ascutitoare, acuarele, bloc desen) sper ca te-am ajutat, o saptamana minunata iti doresc!

| Genessis a răspuns:

Aceleasi ca si in clasa 6.In plus, un caiet de matematica pentru chimie.

| andreionut142 a răspuns:

(Eu iti spun ce mi-a trebuit mie). La romana 4 caiete dictando studentesti( 1-literatura, 1-gramatica, 1-literatura=teme, 1-gramatica=teme), 4 caiete studentesti la matematica(1-algebra,1-geometrie,1-algebra=teme,1-geometrie=teme),2 caiete studentesti de matematica pentru fizica, 2 caiete de matemaitica studentesti pentru chimie, 2 caiete de matematica studentesti la istorie, 2 caiete studentesti la engleza si doua la franceza, 1 caiet de biologie, 1 de geografie, 1 caiet muzica, 1 bloc de desen, acoarele, pensule, penar echipat( daca nu gasesti echipat) 2-3 pixuri, 2-3 creioane, rigla, radiera, 1 caiet religie dictando studentesc. Si cam atat. SFAT: Daca vrei, poti sa faci un caiet pe jumatate si la jumatatea si o jumatate faci de clasa si o jumatate de teme... Era sa uit... Iti mai trebuie un caiet dictando mla cultura civica (materie noua) si un caiet la dirigentie (daca vrei poti sa iti iei unu mic).Si iti mai trebuie un stilou. FUNDA? love struck

| dCiolpan explică (pentru andreionut142):

M-am cam grabit si am dat deja funda sad Raspunsul tau era mai bun, sorry!

| andreionut142 a răspuns (pentru dCiolpan):

Asta e acum...

| everybody16 a răspuns:

Esti chiar asa... nu sti sati cumperi niste caiete?

| Gabriela_Maria_1995 a răspuns:

Pai,
6 matematica studentesti
8 romana studentesti
pixurii
penar
ghiozdan
trusa de geometrie
linie
creioane
radiera ascutitoara
coperti
pensuleacuarele
recipient pentru apa