| Azami_Ayano_2000 a întrebat:

Mi am dezactivat contul de insta temporar acum o ora, si nu il pot reactiva. Imi da eroare. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

---
În cazul în care contul tău de Instagram a fost dezactivat, vei vedea un mesaj care îți va spune acest lucru atunci când încerci să te conectezi. Este posibil să dezactivăm fără avertisment conturile care nu respectă Regulile comunității noastre sau Condițiile de utilizare. Îți sugerăm să citești cu atenție Regulile comunității și să analizezi postările din toate conturile pe care le-ai creat. Reține, este posibil să ștergem definitiv un cont care încalcă în mod repetat Regulile comunității sau Termenii de utilizare.

În cazul în care consideri că ți-a fost dezactivat contul din greșeală, poți contesta decizia, deschizând aplicația, introducând numele tău de utilizator și parola și urmând instrucțiunile de pe ecran.

Dacă nu vezi un mesaj cu privire la dezactivare, este posibil să ai o problemă de conectare. În cazul în care contul tău a fost șters de tine sau de o persoană care a avut parola ta, nu există nicio modalitate de a-l restabili. Poți să creezi un cont nou cu o adresă de e-mail pe care ai mai folosit-o, dar s-ar putea să nu poți obține același nume de utilizator.

---
Sursa:
https://www.facebook.com/help/instagram/366993040048856

| Andreeush a răspuns:

Mai încearcă să te conectezi.

| ywar a răspuns:

Vezi ca incepand de azi trebuie dat anunt la Monitorul Oficial si dupa ce il publica in sectiunea a III a, abia apoi pot sa-l recuperezi, dar e greu.

| siriusblack98 a răspuns:

Sa-l lasi inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce l-ai dezactivat doar o ora? Mai mult n-ai putit rezista fara el?