| NUUSTIU a întrebat:

Nu obişnuiesc să pun întrebări legate de aspectul fizic dar m+am hotarat sa încep cu una. Eu sunt slaba. Bineînteles am văzut fete şi mai slabe decat mine. Nu sunt exagerat de slabă dar am puţină paranteză. Foarte multă lume mi. a spus că sunt perfecta pentru modelling. Dar nu înţeleg care este problema unora care îmi zic : "ce slaba esti ~! ". Frate nu înţeleg problema lor eu nu am cerut nimănui părerea şi chiar nu îmi pasă ce cred ei. În plus eu mănanc foarte mult şi nu mă ingraş deci am un avantaj faţă de ei/ele. Ţelul meu în viaţă este să ajung un model de succes. Deci întrebarea este cum aş putea reacţiona la remărcile unora? Mulţumesc.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu-i mai bagi în seamă și nu mai sta cu oricine de vorbă.
Pa, pa.

| Jigsaw a răspuns:

Esti frustrata.

| NUUSTIU explică (pentru Jigsaw):

Pisi, mai uşor cu criticile :*. Cred că singurul frustrat dintre noi eşti tu.

| Jigsaw a răspuns (pentru NUUSTIU):

Pisi? Hai sa fim seriosi.fac pariu ca esti tipa din liceu cu aere de vedeta pe care nimeni n-o suporta

| NUUSTIU explică (pentru Jigsaw):

Hai gata, ca nu imi pierd timpu' sa te injur. Te-am scuipat. :*

| Jigsaw a răspuns (pentru NUUSTIU):

Rofl.Ce ziceam, fix aia esti.Pa si pusi!:*

| NUUSTIU explică (pentru Jigsaw):

Copilule nu ai altceva de facut? Traieste-ti viata si lasa-ma pe mine in pace. Doamne ce oameni.

| Jigsaw a răspuns (pentru NUUSTIU):

Esti nervoasa?rolling on the floor

| NUUSTIU explică (pentru Jigsaw):

Scumpule/scumpo da dovada de inteligenta si taci!

| Jigsaw a răspuns (pentru NUUSTIU):

Tu citesti ce scrii? Hai ca deja m-am plictisit sa iti dau reply.

| NUUSTIU explică (pentru Jigsaw):

In sfarsiiiiiiiit. Ma bucur. Hai pa.

| Jigsaw a răspuns (pentru NUUSTIU):

Jet.

| VanillaBear a răspuns:

Pune-le intrebarea:"Esti gelos/geloasa?"pe un ton ironic laughing Merge tot timpul big grin Si succes in cariera ta de modelbig grin(am si eu o colega cu paranteza dar sincer nu o dezavantajeaza deloc! are si poze facute de fotografi buni tongue)

xoxo Vanilla

| ramonia a răspuns:

In primul rand cei care iti spun asta ori sunt ofticosi ori te complimenteaza fara sa iti dai seama. nu ii baga in seama, fi mandra de tine si de silueta ta.succes

| nesuferit a răspuns:

Sincer nu inteleg dc te deranjeaza remarcile lor daca tu zici ca arati bine? Ignorance Ftw

| gabrielaandreea99 a răspuns:

Daca sunt grasi: "Macar eu nu sunt batoza!"
daca sunt mai slabi decat tine si zic k esti grasa: "Macar eu nu sunt schelet!"

| LAYILA a răspuns:

Mie cand imi zic ( vai tu ce slaba esti) me zic multumesc si cand imi zic sa manac mai mult le zic ca asta e corporatura mea si nu pot sa ma ingras iar cand nu am chef de explicatii le arat degetelul, iar daca ai vrea sa devii model ai putea sa mergi la anul l casting la next top model. si oricum mai bine tit zice lumea ce slaba esti decat sa zica "ce grasa e aia sau ce grasa esti" simtete bine in pielea ta lasa i pe cei lanti cu comm lor :-) pupici