| AndreiuTeUrmărește a întrebat:

Heii happy.
Sunt baiat, si mi-am luat ochelari wayfarer de vedere si inca nu m-au sunat sa ma duc sa-i iau.
Imi este frica ca nu imi sta bine, si colegii o sa rada de mine :-s.
Ce pot face?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fii mandru ca ai indraznit. Esti mai aproape de a fi cineva cu adevarat. Daca renunti sa ii porti si i-ai cumparat degeaba te indrepti mai aproape spre a fi un nimeni.
In viata asta trebuie sa alegi. Si sa iti asumi alegerile. Nu te mai gandi ce parere are x sau y.
Pe de alta parte, daca porti ceva doar ca sa demonstrezi ca esti in rand cu lumea sau ca esti tu mai deosebit, au tot dreptul sa o faca. Fii tu si atat. Fa ce simti tu ca vrei, nu ce simti ca ar vrea ceilalti sa faci.

| William a răspuns:

Ochelari ca aia a avut si bunicul meu (ai lui erau maro cu galben). Normal ca or sa rada de tine, ochelari ca aia avea lumea pe vremea lu' Ceausescu acum se mai poarta fiindca este amuzant sa vezi pe cate unu cu ei pe nas. Daca ai ochelari ca aia nu ai cum sa te astepti sa nu rada nimeni de tine.

| OoAlexaOo a răspuns:

Colegii ar trebui sa-ti fie si prieteni. Nu vor rade. Iti zic din experienta unor persoane apropiate din clasa, care au venit cu ochelari si nimeni nu a ras de ei. Din contra, i-am complimentat. Este adevarat ca pare putin diferit la inceput, dar dupa o zi deja te obisnuiesti cu un coleg care are probleme cu vederea. big grin

| silviuGL a răspuns:

Salut, nu-ti fa griji, de la un timp ochelari au devenit o moda.