| Xoniaa a întrebat:

Heii! Sunt in clasa a 9-a si astazi am fost la scoala cu o bluza cu Minnie si fetele au ras ca au zis asa : Cum sa vii cu bluza cu Minnie? hahahaha, mie nu mi se pare ciudat o bluza cu Minnie in clasa a 9a...voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nici mie nu mi se pare ceva ciudat in a purta o bluza cu Minnie, sunt sigura ca nu radeau daca purtai o bluza cu un barbat frumos si bine facut

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu mi se pare nimic ciudat în a purta o bluză cu Minnie în clasa a noua. Dimpotrivă, chiar mi se pare drăguţ să mai porţi din când în cand câte ceva mai colorat, mai vesel. Eu sunt în clasa a XII a şi încă mai am câteva tricouri cu diverse personaje din desene animate, pe care le port vara fie la şcoală, fie la sală. Nu a comentat nimeni nimic, dar dacă îmi spunea cineva ceva, nu îi luam în seama răutăţile. Cred că, colegele tale fie sunt geloase, fie sunt răutăcioase şi nu aveau altceva mai bun de făcut. Fii tu însăţi şi nu îţi schimba stilul vestimentar. Dacă tu te simţi bine purtând acea bluză, continuă să o porţi. Aşa le vei demonstra că tu eşti unică şi nu îţi pasă de comentariile lor. Gusturile nu se discută.

Numai bine!

| Sophie94 a răspuns:

Nu vad nimic ciudat in a purta o bluza cu Minnie happy Acum, depinde, gusturile nu se discuta. Daca tu te simti bine purtand bluza respectiva, nu vad de ce te-ar interesa parerea celorlalti...Pana la urma tu o porti, nu ei. Sunt chiar dragute hainele cu personaje animate, si mie imi plac si am 20 de ani big grin

| PedoBarbie a răspuns:

Proaste. Nu băga în seamă. Îmbracă-te cum vrei! Nu e ciudat că doar nu ai venit dezbrăcată sau cine ştie cum.

| andrei1237 a răspuns:

Dupa parerea mea, ele chiar nu au ce face. Poate sunt invidioase pe tine si din cauza altor motive : poate inveti mai bine ca ele.

| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Colegele tale sunt niste ratate. Fii tu insati ele vor sa fii pur si simplu o copie fara valoare si sa te maturizezi fortat. Nu conteaza parerea lor, nu ele se imbraca, ci tu. Tu alegi cum sa te imbraci nu ele. Data viitoare le poti spune mai cu binisorul asta: "Port aceasta bluza pentru ca e vesela si-mi aminteste de copilarie" sau poti putin mai agresiv: "Nu sunt o copie asa ca voi, dava voi va luati una dupa alta eu nu o sa o fac, am personalitate!". Sper ca te-am ajutat! :*

| Laariss a răspuns:

Rad ca nu au ce face si se plictisesc plus ca sunt faine astea sunt multe persoane mature care poarta asa bluze nu vad nimic amuzant in asta.