| lorra92 a întrebat:

sunt intr-o situatie nasooooooooala.sunt cu un baiat de o luna si cevathinking si mi-a luat teledonul azi. ca era pe masa. si s-a uitat la mesaje. si a vazut de la un baiat X. un sms in care scria "te iubesc". mentionez ca nu am nici o legatura cu el. actualul a zis ca "il pune la punct ". eu i-am zis lui X. sa nu raspunda la nici un nr necunoscut. straight face. pff, nu stiu ce sa fac sad.

5 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Buna.a-l pe iubitul tau si pe acel baiat daca tu zici ca nu ai nici-o legatura cu pretendentul, pune-i in fata, nuii lasa sa se agreseze si pune-l pe celalalt baiat sa explice situatia...adica faza aca el te place in secret", iar iubitul tau va ameninta putin si gata, daca te iubeste cu adevarat sinu e foart foarte geloshappy
bafta...

fundita:X

| äπđÿ a răspuns:

Pai baiatu cu care esti acu ar trebui sa puna punct
Fiindca tu stai cu 2 straight face nu-i normal...

| miranda a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand, cred ca ar trebui sa-i spui lui X sa nu-ti mai trimita mesaje. In al doilea rand incearca daca poti sa-ti pui parola pe mesaje ca sa nu poate intra nimeni in mesajele tale; daca nu poti ai grija la telefon si de acum inainte tine-l tot timpul la tine. Si incearca sa il convingi pe prietenul tau sa nu mearga sa vorbeasca sau mai rau, sa se bata cu ala ca nu e nevoie de scandal, doar pentru un mesaj. Cred ca o sa inteleaga.
Pa:*

Răspuns utilizator avertizat
| tzze a răspuns:

Ai putea sa ii aduci fata in fata, sa le explici situatia reala si sa iti calmezi si iubitul, iar baiatului cu care nu ai nicio treaba sa ii spui foarte clar ca nu vrei sa ai de a face cu el ca altceva decat simplu amic si ca daca tine la tine cu adevarat sa te lase sa fi fericita. SUUCCEEESSS.