| Simiina8 a întrebat:

Heii! Tocmai ce mi-am cumparat un telefon nou si e cu abonament, internetul ia bani? adica daca vreau sa intru pe facebook de pe telefon imi ia ceva? funda :X

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da.

| CristianCRS a răspuns:

Daca nu ai inclus in abonament, trafic de internet, da vei fi taxata de fiecare data cand folosesti internetul.

| Simiina8 explică (pentru CristianCRS):

Am primit un mesaj, unde spune asa:serviciul internet dial up a fost activat avet iacces la internet pe mobil, ap, transmisii de date, si assa ia bani?

| CristianCRS a răspuns (pentru Simiina8):

Mesajul acesta iti confirma faptul ca ai activat accesul la internet(ei iti ofera accesul,restul depinde de tine daca e gratis sau nu) si probabil ti-au trimis si setarile, dar dupa cum ti-am zis daca atunci cand ai facut abonamentul nu ai optat si pentru un anumit trafic de internet, sau abonamentul nu are inclus acces la internet, vei fi taxata, cel mai sigur citeste contractul si vezi ce iti ofera abonamentul, daca nu mergi unde ai facut abonamentul si roaga-i sa te lamureasca sau suna la operatorul tau de telefonie si explica-i ce abonament ai si intreaba daca ai internet sau trafic inclus.

| ktrinel a răspuns:

Uita-te pe abonament(contract) acolo scrie clar, cate min, sms, etc ai pe luna!