| Rebecca00 a întrebat:

Hei! Cand intru pe internet la telefon si nu vreau sa intru pe cel din abonament, ci sa ma conectez prin Wi-Fi e de ajuns sa activez Wi-Fi-ul si internetul va merge automat pe baza Wi-Fi-ului?

Răspuns Câştigător
| InTeRacTive a răspuns:

Pai trebuie sa ai o parola de la Wi-Fi si iti va scrie acolo Net Wi-Fi sau Net Abonament cel putin la mine asa scrie! Trebuie sa selectezi wi-fiul si atunci vei beneficia de wi-fi

4 răspunsuri:
| Alexa843 a răspuns:

Activezi wi-fi apoi va aparea ceva daca ti-a gasit sau nu retea daca ti-a gasit selectezi si scrii parola si gata.

| Micutzu1995 a răspuns:

In momentul in care activezi Wi-Fi-ul, si nu te-ai conectat inca la nicio retea, ar trebui sa iti apara un ecran unde sa selectezi reteaua, si eventual sa bagi parola. Daca nu iti apare ecranul asta, du-te in setari, Wireless si retea(sau ceva asemanator) si sigur iti apare reteaua. O selectezi, bagi parola si ar trebui sa mearga. Cat despre pachetul de date din abonament, te sfatuiesc sa il dezactivezi inainte sa intri pe Wi-Fi, ca sa fii sigura.Ca sa dezactivezi internetul de pe mobil, te duci tot in setari, tot in Wireless si retea si cauti Retele APN. Acolo ar trebui sa scrie undeva "Utilizare pachet de date". Daca poti debifeaza-l, sau dezactiveaza-l, in functie de telefon.
Mult succes!happy

| Rebecca00 explică (pentru Micutzu1995):

Multumesc mult, m-a ajutat mai mult raspunsul tau. ti-as fi dat tie funda daca nu o dadeam big grin

| Micutzu1995 a răspuns (pentru Rebecca00):

Cu placere! Nu-i problema, ca nu vanez "fundite". Ma bucur ca am ajutat!happy