| paulapaulapaula25 a întrebat:

Heii TPU. Am 14 ani si vreau sa imi fac o afacere. Vara nu am ce face si vreau sa imi strang banuti pentru un aparat foto DSL-R. Stiu sa fac bratari, sa impletesc bratari. Sa fac lucruri quiling. Ceva idei?

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Daca vrei sa le vizi, va trebui sa infintezi o firma sau mai simplu, un pfa. Tu nu esti la varsta la care sa poti face asta dar iti poti ruga un parinte. Investitia e mica. Dincolo de asta sugerez o pagina de facebook bine intretinuta (business page) si un site. Gandeste-te la un nume inovativ si, pentru ca esti o fire creativa, alege sa pui un ''nume'' fiecarei game de produse. Poti incarca pe site/ facebook si tutoriale realizate de tine in timp real, pentru efect, precum si sugestii de mai multe tipuri, pentru a te diferentia de competitie si pentru a-ti creea o nisahappy.

Răspuns utilizator avertizat
| Osyyy a răspuns:

Creeaza o pagina pe facebook cu pozele la bratari, etc si invita-ti prietenii, si usor usor... faci o mica afacere