| AngelJustNight a întrebat:

Heii TPU! am mare nevoie de ajutor.nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred.imi place de un baiat de mult timp de el na nu stiu daca simte acelasi lucru chiar daca da semne. odata la un joc ne'am si sarutat doar ca el.mereu imi spune ca nu ma place.are chiar si o prietena.desi.eu comunic destul de des cu unul din prietenii lui si acesta imi spune ca el (adica baiatul de care imi place)simte ceva pentru mine.desigur ca teoria asta o sustine si cea mai buna prietena a mea.Ma simt ciudat mai ales cand sunt cu el si cand se intampla sa fin singuri intr-un loc sa ne privim imi mereu in ochi...va rog. voi ce crede'ti.ma place sau nu?:-

Răspuns Câştigător
| HD_9182 a răspuns:

Ar putea sa fie ceva...nu e 100% din moment ce are prietena, daca ar fi asa atunci ar lasa prietena lui si te-ai face tu prietena lui. Se poate sa fie sentimentul de dragoste pentru tine mai ''puternic''. Incearca sa il intrebi asa, dar sa nu ''sari'' direct, ca sa nu banuiasca ceva. Si afla mai multe de la prietenii lui, ca ex: daca sti ca are un prieten cu, care poti vorbi despre asta spune-i sa-l intrebe daca se simte bine cu prietena lui si daca raspunsul este un ''nu'' atunci sa ii zica daca i-ar place o alta fata mai deosebita.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea ai dat multe semne. Mi se pare ciudat totusi, sa te sarute si sa sustina ca nu te place. Ar trebuii sa-l intrebi :
"daca nu ma placi, de ce m-ai sarutat atunci?" eu zic ca ar trebui sa lamuresti asta, pentru ca nu e chiar un detaliu neinsemnat.
O zi buna!

| Kylexy a răspuns:

Tu il cunosti mai bine, iar noi de aici nu avem de unde sa stim, sfatul meu nu imi repeta greselile.
Gandeste cu capu nu cu inima ca inima se poate insela.actioneaza involuntar.

| Danyelle_2065 a răspuns:

Eu zic sa nu te iei dupa spusele celorlaltihappyDaca il placi, spune-euhappyDoar asa vei afla cu adevarat ce simte pentru tinehappySper ca te-am ajutat! Funda?