| TeenagexD a întrebat:

Heii TPU.

Am nevoie de cateva sfaturi.

Ce parere aveti de relatiile la distanta?

Adica, de doua zile stau cu un baiat. Problema e ca o luna voi merge in Germania.

I-am spus si lui, si mi-a zis ca ii va fi dor de mine, ca ma iubeste s.a.m

Mentionez ca inca nu am avut "prima intalnire" (sa zic asa) cu EL.

Oare va merge relatia? Eu fiind departe de el (pentru o luna).

HELP!

Răspuns Câştigător
| NapolitanaDulce a răspuns:

Pai depinde. adica daca e e un tip de treaba si finut sigur va rezista relatia la distanta, dar daca e un "macho" care umbla cu mai multe fete nu as zice. Adica prima data asigurate ca il vei saruta si cu o zi inainte sa ii faci o surpriza care sa nu o uite si iti spun sincer asa nu va uita de tine suna-l des. vorbeste cu el. Funda? big grin

| TeenagexD explică (pentru NapolitanaDulce):

Daa, e un tip finut si de treaba puppy dog eyes! Nu stiu, dar imi fac griji. Adica, asa dintr-o data s-a indragostit de mine. Am iesit, am vorbit. m-a intrebat daca am iubit laughing etc. iar seara, pe mess m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.; x

| NapolitanaDulce a răspuns (pentru TeenagexD):

Atunci e clar ca te place sincer sa iti spun baieti vor ca fetele sa nu isi deie seama ca le place de unele fete. unii sa nu zic asa toti laughing probabiul era prea timid si de aia suna-l des tine-l la curent spune-i cat de mult il iubesti si asa va rezistawinking

5 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca inca nu sunteti un cuplu, decat cu vorba. Un adevarat cuplu trebuie sa fi avut cateva intalniri, sa se cunoasca mai bine si sa petreaca timp impreuna. Plecarea ta nu prea ajuta, insa cand revii ar fi cel mai bine sa luati totul de la zero. Mergeti impreuna undeva, iesiti la un suc, vedeti un film etc... Abia apoi puteti sa va spuneti ca aveti realmente o relatie.
Asta e ceea ce cred eu, nu e neaparat sa fii de acord, fiecare cu opinia sa. Sper ca te va ajuta totusi big grin Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lună nu e așa mult, așteaptă să te întorci si vedeți voi happy

| Xenia16 a răspuns:

Daca va iubiti o sa mearga, si eu am o relatie la distanta. Dar iubirea nu se compara cu distanta, invinge orice dinstanta. Crede-ma o sa tina atata timp cat simtiti aceleasi lucruri unul pentru altul