| blueve a întrebat:

Heii,TPU! Am o prietena sa zic asa care mi-a cerut parola si eu nu am vrut sa i'o dau si imi e frica ca mi-o va sparge cum sa ma feresc sa nu imi sparga parola?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Daca pui parole gen numel tau sau al fratelui sau chestii personale sigur iti afla parola schimbo in fiecare zi timp e o saptamana si apoi poti sa stai linistit

3 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Pai in primul rand nu ii da informatii personale, dupa care ar putea sa isi dea seama.
Nu accepta fisiere dubioase din partea ei.
Schimba parola pe care o ai acum intr-una mai complexa mai grea, si ceva foarte diferit, la care ea nu s-ar gandi... cam atat in rest o sa fie ok.

Succes

| EaEmma a răspuns:

Http://www.scoalaweb.com/sparge-parole/
aici te poti documenta...

| Numedecont a răspuns:

Incearca sa ti-o schimbi cat mai des, si parolele cele mai rezistente sunt cele mixte cu litere numere si semne inceraca sa formezi parola in asa mod incat sa nu aiba un sens anume si cele mai sigure parole sunt cele cu greseli de ortografie ( e sigur am vazut la tv laughing )