| oAlexa a întrebat:

Heii TPU.Am puţin nevoie de ajutor din partea voastră. mama ma pus să aleg dintre: hamster & pisică & căine şi peşti. eu nu ştiu ce să aleg pe toti îi iubesc la fel de mult, eu nu aş renunţa la nici unu dar o să ne mutăm din oraş şi unde o sa ne mutăm trebuie să stăm cu o verişoară care nu îi place animalele Decii Pe căine il am de 2 ani, îl cunosc de cănd sa năsut, am şi văzut cănd a fost nascut etc! Pisica am gasit-o abandonată pe strada bătută şi chiunită de vagabonzi după strazi. m-i-a fost milă de ea şi am luato, am spalat-i am hranit-o păna a crescut. acum o iubesc foarte mult, este pufoasa alb cu negru love struck! Hamsterul. L-am primit cadou, pe fiecare noapte mă joc cu el. stau cu el prin pat etc [ binenţeles cănd pisica nu-i acasă. şi aşa cum se spune : Cănd pisica nu-i acasă, şoarcei joacă pe masă]! Peşti... cam miros şi uneori îmi este sila să le schimb apa. dar cănd sunt nervoasă/supărată mă uit la ei şi mă simt precum am renăscut! Nu ştiu pe cine să dau la oparte
P. S: Pot rămane doar cu 2! laughing
Pentru cel mai bun sfat : Fundiţă+Vot! Văă roog love struck

Răspuns Câştigător
| DyAnA95 a răspuns:

Buna.eu ti-as recomanda sa pastrezi catelu, deoarece chiar tu ai spui ca il ai de cand s-a nascut. daca ai stat 2 ani cu el inseamna ca te-ai atasat de el. Pisica pastreaz.o doar nu ai salvat-o ca sa o arunci inapoi in strada sau sa o dai cuiva care nu o ingrijestebig grin.Pesti am si eu, sinceri sunt frumosi dar nu fac nimic special, iar hamsterul, nu te poti juca mereu cu el.Succes!:*

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Gasesti o modalitate sa-i pastrezi pe toti. Nimic nu este imposibil.

| SorinaOM3 a răspuns:

Câinele este cel mai bun prieten al omului. Sti cum se spune... Cu pisica te poti juca, dar nu iti va fi alaturi, spre deosebire de caine... Iar pestii... Nu fac nimic... Iar hamsterul face super multa mizerie... Eu as alege cainele si pisica... Iar pestii si hamsterul i-as da la cineva de incredere! :*

| Lolo14 a răspuns:

Pisika fiind ca faci un fapt foarte bun, ca ai sp ca era abandonata, ai luat-o etc si te-a mai sfatu sa iei si catiele, ( ca stii proverbul asa :,, Cainele iti e cel mai bun prieten ") mie mi se pare ca cele 2 iti vor tine companiebig grin