| Geaninutza_Ale_1978 a întrebat:

Sper sa nu radeti de mine.
Ma numesc Geanina, am 13 ani si locuiesc doar cu mama.Eu sunt o fire mai sensibila si nu am multi prieteni deoarece ma ignora. La scoala toti ma ia in ras ca sunt foarte grasa, nu e nimeni prieten cu mine. Si eu chiar sut urata crying Sunt grasa am cosuri pe fata, am par pe fata si nu stiu cum sa scap de el. Am incercat sa tin tot felul de diete si nu pot crying(
Si baiatul pe care il iubesc rade de mine El a aflat adevarul de la o fata ca il plac. Si el rade de mine crying toata scoala ma ignora. Cand trec e langa ei incepe sa rada de mine si sa tipe crying(.Nu mai suport viata asta crying( Baiatul pe care il plac este cls a 8-a si eu a7-a. crying la anul va pleca la liceu si nu il voi mai vedea crying daca isi va face vreo prietena crying((( ajutati-ma crying cu mama nu ma mai inteleg deloc sad Si la scoala vad toate fetele frumoase si aranjate, arata bine sunt slabe crying numai eu sunt ultima proast crying nu am nici haine frumoase sad ajutati-ma va rog. Funda la cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Crezi ca ar fi o solutie buna sa mergi la doctorul nutritionist si sa rezolvi odata problema asta pentru totdeauna? Pot fi de la dereglari hormonale pana la simple obiceiuri alimentare.

Nu crezi ca e momentul sa incepi sa ai si tu putina incredere in tine? Pentru ca daca tu o sa ai incredere in tine, si ceilalti te vor vedea exact cum te vezi tu.

| Dariusuu a răspuns:

Suferi de autoapreciere.

Şi apropo nu-l iubeşti îl placi doar.

| MskDesign a răspuns:

Stai linistita! Orice fiinta are ceva frumos in exterior sau interior.Nu trebuie sa iti fie frica.Esti la inceputl perioadei pubertatii, care va trece la un moment dat.Cel mai bun sfatuitor, in aceste cazuri, este mama ta.Nu-ti fie frica sa vorbesti cu ea.Cu siguranta va fi fericita ca iti va putea da sfaturi.Nu te va mai privi ca pe o copila ci pe ca o adolescenta si atunci se va naste relatia de pritenie dintre parinti si copii. Spun copii pentru ca orice varsta vom avea, vom fi copiii parintilor nostri.Ma consider si eu copil, chiar daca am sotie si copil.Capul sus si succes!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Geanina,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent cat de buna ai fii in interior,oamenii intodeauna o sa se uite prima data la exterior. Daca esti mai plinuta, cu cosuri, si altele, nu te astepta sa ai sanse la baieti frumosi, poate doar la cineva de nivelul tau. Oricine poate slabi, daca vrea Vara mea a slabit 15 kg de 2 ori! S-a ingrasat de la anticonceptionale, dar nu a lasat garda jos. Intr-o saptamana a slabit 3 kg mancand DOAR un pepene rosu PE ZI! A doua oara, manca foate putin dimineata, seara nu manca deloc! Si a slabit foarte mult,se vede cu ochiul liber.
Prima data incerca sa slabesti, mult. Apoi, invata sa te machiezi, nu e atat de greu, doar sa o faci cum trebuie! altfel o sa rada toti de tine. Apoi, ia-ti haine frumoase, uita-te la alte fete cum sunt imbracate si fa-ti o idee.Cosurile o sa-ti treaca, sunt tot felul de masti naturale pentru fata. Parul poti sa-l dai jos cu penseta, doare, si tebuie sa ai multa rabdare, si eu fac asta.
A da, si sa-ti lasi parul lung lung!
Si incearca sa fii mai indiferenta, cum poti iubi un baiat care rade de tine? Asta nu e iubire!

| GoldandSilver a răspuns:

Imi pare foarte rau sa aud asta, prin ceva asemanator am trecut si eu. Incearca sa-ti faci alti prieteni si sa te intelegi mai bine cu mama, ca fara ea sad, si in plus nu-ti face griji de cum arati, fiecare e frumos in felul sau, iar de haine, fiecare cu bugetul sau si cu gusturile sale. Mult noroc!winking