| Nousername a întrebat:

Dorm la 2 noaptea si dimineata ma trezesc la 6 si invat invat in continu. La micul dejun ii zic mamei ca sunt obosita cand ma intreaba ce fac si ea imi zice ca oricum nu am facut nimic, ca x, prietena ta, uite ce note are si nu stiu daca stiti, dar ma simt prost cand imi zice cineva ca nu am facut nimic si eu debea daca mai pot sta in picioare. Adevarul e ca am avut o medie cam mica 9, 61, dar incerc sa fac cat de mult pot.
Decate ori am nevoie de ajutor la teme, ezit sa o intreb ca se infurie si imi zice ca sunt proasta ca nici macar asta nu stiu...sad
Ne certam in fiecare zi. De exemplu azi ne-am certat deoarece aseara au venit niste prietene la mine si am stat pana tarziu si nu le-a convenit si blah blah. si plang foarte des, cred ca o sa fac o boala din astahee hee.
Orcum nu stiu cum sa o ign ca daca o ign sau ii zic ca vb mai incolo cica comentez si trebuie sa stau inchisa in camera 1 luna. Nu stiu

3 răspunsuri:
| Passionlove a răspuns:

Copii contra parinti. Greu subiect, pateam si eu asa uneori. Dar am inceput sa nu mai pun la suflet chiar orice-mi spune si eu tot asa stau cu scoala, un 9:64 mi se pare mica media cat am avut dar nu pentru ca zice mama si pentru ca ma vad ca nu mai invat ca altadata. De invatat inveti pentru tine si eu zic ca nu spun nici parintii nostri asa degeaba ce ar trebuie sa facem si sa schimbam pentru ca e spre binele nostru. Eu am ajuns in clasa a 12 a acum si ma gandesc uneori ca era mai bine sa o ascult pe mami atunci cand imi dadea vreun sfat ca imi prindea bine in momentul de fata. Ideea e sa incerci sa vorbesti cu ea sa o faci si pe ea sa inteleaga anumite lucruri. Si aici intervine problema ca nu toate mamele sunt dispuse sa ne asculte dar au pretentia ca noi sa le ascultam pe ele si sa le urmam. Eu sper sa reusesti pana la urma. Succes!

| marius297 a răspuns:

Daca 9, 61 e medie mica atunci eu sunt Michael Jacksonstraight face

| Alexa2596 a răspuns:

Sunt in situatia ta(stau pana tarziu si invat+aceeasi mediehee hee )numai ca ai mei ma inteleg si incearca din contra sa ma faca sa ma relaxez cat mai mult.incearca sa porti o discutie calma dar serioasa cu ea in care sa ii explici cat de mult te straduiesti tu sa inveti si sa ii dai drept exemplu si prietenele tale care au note putin mai mici...doar nu poti sa fii copil perfect ce naibastraight face... vorbeste deschis cu ea si incearca sa te calmezikiss