| fifidafgsh a întrebat:

Heii TPU. As vrea sa ma ajutati cu un sfat, plac un baiat din liceu cu care am iesit anul trecut adica am vorbit cu el si am iesit odata si o vrut sa ma muste de gat si nu l-am lasat si dupa nu am mai vorbit. Dupa amandoi am avut alte relatii si acum cand am inceput scoala amandoi suntem singuri si nu daca ii mai place de mine. cei drept se tot uita la mine si ne salutam cand ne vedem si tot timpul cand merg undeva dau de el faza e ca nu stiu daca place pe altcineva, mie imi place de el dar nu stiu cum sa ii arat. dati-mi niste sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, indiferenta face diferenta, fi indiferenta si plina de mister, trebuie sa fii pudica si extravaganta in acelasi timp, caci majoritatea baietilor asta le place, misterul, nu-i arata ca-l placi, lasa-l s-o faca el daca te mai place, daca chiar nu te place deloc, nu o s-o faca. Iar atunci, sincer iti spun, nu o sa mai aiba niciun rost sa-ti mai bati capul.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata caruia ii place de un baiat, trebuie sa stie sa fie bine vazuta de acesta si sa astepte reactia lui. Daca sentimentele sunt reciproc valabile, atunci nu va mai trece mult timp pana cand el va face primul si clasicul prim pas.

| RainmakerX a răspuns:

Sa te muste de gat? laughing Este vampir?

Fii mai prietenoasa cu el si daca poti dai de inteles "cat de fain era pe atunci".

Probabil ca o sa se prinda.
Data viitoare invata sa impui anumite limite de dinainte.

| fifidafgsh explică:

Azi am aflat ca i-a scris mesaj unei prietene ieri nu stau de ce a facut asta sa ma faca geloasă pe mine sau pentru ca chiar ii place de ea (ceea ce imi vine greu sa cred) si as fi indiferenta cu el adica nu ii arat prea mult ca il plac dar nici nu sunt asa indiferenta da mi-e frica sa nu creada ca nu mai are rost sa încerce. Si poate sa isi găsească alta... ce sa fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru fifidafgsh):

Hm, pai incearca si tu la randul tau, sa-l faci mai gelos, nu arata ca-ti place de el si nu intra in jocu` lui, daca te place, cu siguranta va reactiona.