| bia_6925 a întrebat:

Heii TPU? ce parere aveti de sfarsitul lumi? in 2012

Răspuns Câştigător
| Sυммєя a răspuns:

O tampenie oh go on Nu te ingrijora, doar Dumnezeu stie cand va veni. happy

13 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

E o mare minciuna!
De unde sa stie lumea cand va fi sf lumioh go on
Numai Dumnezeu stie!
E o mare prostie! Imi aduc aminte prca acum 1an sau 2 cand era pe OTVlaughing ca murim in aceea seara si uite iti scriu tie ...deci?laughingE o mare porcarie!
Parerea meahappy
Bye!

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Mi se pare o prostie.Nimeni nu stie cand va fi Sf. Lumii, doar Dumnezeu.

| aleCsandrra a răspuns:

Heii. Pai sincer cred ca este o porcarie. Numai Dumnezeu stie cand vine sfarsitul luimii. Si in primul rand acesta nu este anuntat. Eu sincer nu cred in asa ceva happy.

| LoveIsForFree a răspuns:

Heei.
Sfarsitu' lumi?!laughingTrebuia sa vina din. 2008laughing.Nu nu o sa vina*cred*laughing>

| Dizz a răspuns:

Fals o.o

| Dσℓℓу a răspuns:

Sf.lumii va fi cand vrea D-zeu.Nu se stie niciodata si nimeni nu poate styy cu precizie cand va veni! Se mai zicea ca si acum 1 luna vine apocalipsaoh go on.si sf. lumii in 2005 si uite ca nu a venit! Eu nu cred in prostiile astea.Traieste`ti viata nu te gandi la tampeniile oamenilor!kisspup

| vladeueu_4450 a răspuns:

O mare prostie

| 4Life a răspuns:

Nu avem de unde stii ca poate fii adevarat sau fals, cred ca apocalipsa ar putea venii ori cand si o sa vedem ce o sa se intample ca doar de aia traim.

| king4aday a răspuns:

Sfarsitul lumii? Ce inseamna pentru tine sfarsitul lumii? E greu de imaginat cat de mare e Universul. Crezi ca in cazul in care se intampla ceva cu Pamantul, o sa-l afeceze intr-un fel? Prostia asta a fost pornita de un autor numit, Zecharia Sitchin prin anii '70. Atunci a scos o carte plina de erori si fantasme gratuite cu care a speriat lumea. Frica vinde bine. Valul asta a fost urmat de fel si fel de carti pline cu aiureli si mai mari ca ale lui Sitchin. Pe tema asta devin multi milionari prin vanzari de minciuni (carti, dvd-uri, filme). Legat de 2012, iarasi nimic special. Calendarul maiasilor a ajuns la sfarsitul unui b'ak'tun (baktun) si incepe calculul zilelor ca si calendarul nostru dupa 31 decembrie, cand urmeaza 1 ianuarie. Nimic nu e adevarat din povestea asta despre sfarsitul lumii. L-ai vazut si pe asta, care tot astepta sfarsitul luna trecuta. A castigat 70 de milioane de dolari din donatiile credulilor, si uite ca suntem inca in viata. Din cate am gasit pe net si in 2000 asta de credea. Scriem 2011 si nimic special. Ne vedem in 2013. happy

| FrozenHeart_4330 a răspuns:

Eu una cred ca e o prostie, doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii, sa mai zis asa o data(In 2000) si inca traim deci eu nu cred

| FrozenHeart_4330 a răspuns:

Eu nu cred, doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii, s-a mai zis asa o data( in 2000) si inca traim, deci eu nu cred

| Flinston a răspuns:

Aberatii

| anita_8967 a răspuns:

Eu nu cred ca i sa vina sfarsitul lumiii