| cosmy_7533 a întrebat:

Heii TPU! Dc e asa rau daca incepi propozitia cu " Deciiiiiiiii "?

Răspuns Câştigător
| CiocolataAerata a răspuns:

O propozitie nu poate incepe cu "deci", deoarece "deci" arata o concluzie. Ex: Mama mea e racita, deci azi nu mergem in parc.

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Deoarece "deci" este conjuncţie conclusivă. Aşadar, după cum îi spune şi numele, arată faptul că se foloseşte atunci când concluzionezi ceva.
Baftă!

| DennyxD a răspuns:

Pai nu e ceva rau in asta:-s a spus cineva ca e rau daca spui asta?thinking
Si eu de obicei cand incep sa povestesc ceva spun ori"deci" ori "pai"...

Si nu te consuma tu pentru ce crede lumea...lasa sa creada ce vrea, important e ce crezi tu si sa iti placa in primul rand tie ce zici sau ce faci!:*

Fundita?smug