| ClaraxD a întrebat:

Heii TPU.deci am visat ca eram gravida si dupa 2 zile o colega mi-a zis ca m-a visat si ea ca eram gravida. ce inseamna? adic cum sa interpretez acest vis ...am auzit ca daca ma visez gravida o sa mi se intample ceva rau...

2 răspunsuri:
| AndraCB a răspuns:

Inseamna ca te preocupa relatia cu parintii, in special cu mama ta (asa scrie in dictionarul de vise, daca esti curioasa). Nu inseamna ca vei ramane gravida. Ramai gravida daca intretii relatii neprotejat, in perioada fertila, nu daca visezi ca esti gravida happy

| vladimir1990 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, stai linistita. daca toate inventiile despre vise ar fi adevarate, ar fi trebuit sa mor de vreo 7 ori, sa am ghinion inca de vreo 20 si asa mai departe. este posibil ca tu si colega ta sa fi asistat impreuna la vreo discutie care sa fi creat in subconstientul vostru, al amandurora, ideea de a fi gravida etc., si asa s-a intamplat sa visati asta.