| BrunetteBarbiie a întrebat:

Heii TPU! happy Eu si prietena mea am vrea sa ne apucam de un vlog puppy dog eyes (videoblog) si am vrea sa stim cu ce se mananca vlogaritu laughing) Cum sa faci videoclipuri frumoase, sa ai mai multe like.uri decat dislike.uri... voua ce v.ar placea pentru primul episod? Eu i.am sugerat pritenei mele un tag 25 intrebari, dar azi ne intalnim la ea si facem niste provocari gen ice and salt challenge etc si vreau sa stiu ce e mai potrivit pentru primul vlog, challenge.uri sau tag 25 intrebari puppy dog eyes funditaaa pentru un raspuns mai dezvoltat care ne e de ajutor big grin

2 răspunsuri:
| TheLegion a răspuns:

1. In vlog sa pari cat mai sigura pe tine, sa nu arati emotii sau alte lucruri. vor ajuta niste edituri...
2. Sa fii cat mai amuzanta... poti sa te uiti la http://youtube.com/tequila1428 sa vezi ce face ea si poate te ajuta.
3. Sa fii cat mai originala... adica sa nu copiezi alti vloggeri ca haterii vor veni ca un roi de furnici la un picnic...
4. Pune sa zii stabila cand vei publica videoruile ca lumea sa stie cand sa se uite pe canal...
5.Primul vlog ar trebui sa fie prezentarea ta, cu ce te ocupii si sa ii intrebi pe ei ce vor vrea pentru urmatorul video...
6.Trebuie sa fii cat mai curajoasa......pentru ca vei avea multe dislike-uri prima data si lumea se va lua de tine...
7.Provocarile le vor pune fanii nu le vei face tu, asa fanilor le va face placere sa se uite la vlogul tau...
8. La fel si intrebarile, trebuie puse de fani...
9.Sa incerci sa faci si scurt metraje...
10. Lasa canalul aici sa iti dau sun subscribe :8
Peace :)

| Anabelle1203 a răspuns:

In primul rand..challenge-ul cu salt & ice.l-am facut si eu si acum am arsura chimica.Te sfatuiesc sa nu faci asta..eu nici nu stiu daca imi va ramane semn sau nu straight face. Este foarte nasol si dureros.
Cat despre vlog...trebuie sa fii cat mai creativa,sincera si sa spui tot ceea ce gandesti. Poti face scurt-metraje, adevar & provocare, room tour, tutoriale makeup-uri, tot ce le place tinerilor.Te poti inspira si din reviste.
Sa-mi dai si mie link-ul de la canalul vostru daca decideti sa incepeti un vlog :*. Succes!