| AlinaBarbie a întrebat:

Heii TPU, m-am cam certat aseara cu prietenul meu, suntem de 2 luni impreuna, azi ne-am impacat, dar am observat ca numai e asa cum era inainte, ...si i.am trimis un mesaj pe mess. spunandu-i ca s-a schimbat, si ca imi e dor de el, ca a devenit indiferent.el o offline, dar maine o sa vada mesajul credeti ca am procedat bine:? sau pot fi luata de proasta, imi pare rau ca am pus atat suflet, la relatia asta.
voi ce credeti:?
Funda.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti spune ca viata e asaa cum gandesti tu si nu ai reusit sa atragi pe cineva pe masura langa sufletul tau. Trateaza-l la fel cum el te trateaza pe tine.

| ℓαυяα a răspuns:

Mi se pare normal sa ii spui prietenului tau ce te nemultumeste, sa vorbiti despre asta si sa gasiti o rezolvare, iar orice problema ati avea in relatie se rezolva daca amandoi va doriti asta.
daca vezi ca incearca sa faca ceva, inseamna ca ii pasa cu adevarat, daca nu face nimic, inseamna ca nu se merita.

| Casandra88 a răspuns:

Nu ai de ce sa fi luata de proasta pana la urma ti-ai zis punctul tau de vedere in legatura cu relatia ta si cam orce relatie dupa o cearta nu poate mai fi asa ca la inceput..Incearca sa-i spui asta intre patru ochi decat pe mess. poti sa-i explici altfel cum stau lucrurile in fata si sa-i zici ca nu vrei sa pui stop relatiei si ca vrei sa fie cum era la inceput. poate el va intelege cat de important este pentru tine si isi va schimba coportamentul. Sper ca te-am ajutathappy