| Elisuk_Ella_1998 a întrebat:

Heii TPU... Nu am mai iesit afara 2 zile si cea mai buna prietena a mea ma tradat.A doua zi am iesit seara afara cand ei se jucau si ea i-a zis la o fata ca nu ii convine ca am venit si ca le-am stricat jocul. Fata aia a zis parca erati siss si ea a zis bine ai zis eramm. Prietena mea s-a pus cu un baiat si alta fata era cu alt baiat. Pentru singurul fapt ca cealalta fata avea prieten pe mine ma uitat a inceput sa umble cu ea. se i-au in brate si tot felul de chestii ce face cele mai bune prietene. Ele doua au plecat pe o banca sa povesteasca si radeau adica se distrau... m-a lasat singura si eu am inceput sa plang daca venea la mine plecam nu o mai puteam sa o vad.ma tot intreba ca ce am patit si eu ii ziceam pleaca. Am venit in casa si am intrat pe facebook si am postat ca sunt dezamagita si am pus un status si a lasat un comentariu ca eu nu ma distrez cu ea ca intre noi doua s-a bagat o prietena si ca ea batea la mine la usa si eu eram plecata.Te rog TPU ajuta-ma? Nu stiu ce sa fac? Cine ii devina eu sau ea?

Răspuns Câştigător
| MymyMihaela a răspuns:

Am patit cam aceeasi chestie. De vreo 2-3 luni prietena mea cea mai buna (pe atunci) m-a inlocuit cu o alta fata, ma mintea, ma folosea si m-am enervat si le-am spus tot ce aveam de spus si apoi nu am mai vorbit cu nici una din ele. La un momendat ne-am impacat. Si de vreo 3-4 saptamani m-a mintit din nou si m-a folosit, suparata le-am spus din nou tot ce aveam de spus. Acum nu vorbesc cu fosta mea cea mai buna prietena. Ma rog. Eu te-as sfatui sa iti gasesti o alta prietena cu care sa stai si sa te distrezi. Poti incerca sa te bucuri si sa razi cu alte persoane pentru ca ea sa vada ca poti si fara ea si ca nu toti trebuie sa se invarta in jurul ei. E vina ei, normal. Bafta! :* Fundita? :3

7 răspunsuri:
| Mk01 a răspuns:

Şi tu câţi ani?

| Elisuk_Ella_1998 explică (pentru Mk01):

13...

| Mk01 a răspuns (pentru Elisuk_Ella_1998):

Acum tu la 13 ani ce dracului de probleme poţi să ai? Sincer acum sunteţi penibili. Pierdeţi un prieten/o prietenă asta e, mergeţi mai departe la alte păsări.Nu veniţi şi ne frecaţi pe noi că nu se mai joacă X sau Y cu voi sau că începu Z sau W să nu mai vorbească cu voi din motive prosteşti.La vârsta ta eu unul eram mai matur sincer, nu vă petreceţi timpul fiind aşa copilăroşi.

| Elisuk_Ella_1998 explică (pentru Mk01):

Stii ce eu una imi petrec copilaria... si da poate cum ai zis tu ca cica erai mai matur esti baiat si nu poti plange ca nu mai vorbeste cel mai bun prieten cu tine sau ca te tradeaza noi fetele ne intelegem ca niste surori... Mersii de intelegere

| Mk01 a răspuns (pentru Elisuk_Ella_1998):

Da pe dracu, voi vă mâncaţi între voi, pe când noi băieţii dacă avem o problemă ne dăm 2 pumni şi ne împăcăm.Voi staţi supărate luni, ani la rând. Logic este şi va fi să treci peste, domne nu e o pierdere că nu mai vorbeşte x cu tine.

| Elisuk_Ella_1998 explică:

Dau Funditaaa sad

| ancabanca a răspuns:

Presupun ca te-a lasat balta cu un motiv anume.