| qScr3am a întrebat:

Heii TPU! puppy dog eyes Acum doua luni aproximativ m-am despartit de prietenul meu..Am mai vorbit dupa aia ca si cum eram impreuna, dar acum nu mai vorbim deloc, nu mai da niciun semn de viata.sad Vreau si eu niste statusuri care sa-l atinga putin puppy dog eyes. Pentru cele mai bune dau FUNDITA. puppy dog eyes Multumesc :*

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Aoleu, ochii mei...
De ce, de ce simti nevoia sa pui un status, ce crezi, ca asa-l aduci inapoi?
Singurul lucru pe care o sa-l faci prin a pune un statul pentru a-l "atinge" putin, este sa-i arati ca-ti pasa, si sa se bucure ca te poate face sa te simti prosti, sa te "raneasca", doar ca apoi sa para de treaba cand se reintoarce.
Daca vrei sa ai vreo sansa, fi complet indiferenta, pune orice-ti trece din minte la status, nu conteaza ce, statusuri normal, nu-l cauta, poarta-te ca si cum nu exista, cel putin pana se intoarce.
Trebuie sa-l faci tu sa se intoarca, nu sa te duci tu ca fraiera dupa el, si sa-i dai control total, apoi o sa faca mereu asa, o sa "plece" un timp, ca sa te puna cu botu pe labe.

| GodWhy1234567890 a răspuns:

Crezi ca daca pui un status o sa va impacati, asa ai de gand sa te impaci cu el? In "stilul fricos"? Cel mai naspa este sa ti sa spuna prin statusuri/mesaje ca vre sa va impacati/ca vrea sa va despartiti etc.
Stiu asta din experienta

| Anne18 a răspuns:

Hey:* Eu cred ca tu vrei atentia lui si faptul ca nu mai vorbiti poate e un semn ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine sau poate are alta relatie si nu te mai vrea prezenta in viata lui. Daca chiar il vrei inapoi atunci vorbeste cu el nu iti pune statusuri "care sa-l atinga putin". Spune-i direct ce ai de zis si poate va impacati.Si apropo asta cu statusurile e o prostie nu te mai comporta ca o copila(bine depinde cati ani ai). Bye