| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Credeti ca ar fi ok sa-i dau un sms fostului prieten?happy

Sa-l intreb pur si simplu ce mai face?

Imi e foarte dor de el, si desi am prieten, nu prea pot sa rup de tot legatura cu el. A fost primul meu prieten si inca mai tin la el... sad

Si ar fi ok sa ne vedem si la o cafea? Sa vorbim, atatstraight face. Deci sincer, imi lipseste mult. Sa-i spun ca imi e dor de el? Ultima data cand am vorbit eram impreuna(adica ma hotarasem sa-i acord o a doua sansa) si el nu-mi daduse niciun semn o saptamana, m-am enervat si i-am zis ca daca nu ma cauta insemna ca nu-i pasa de noi(tin sa mentionez ca avea credit sa-mi dea macar un sms) si ca daca vrea sa ne despartim sa-mi zica sa nu-l mai astept ca proasta(lucra in alt oras). Nu mi-a raspuns nimic atunci si am inteles din asta ca nu mai vrea sa vorbim. A trecut aproape o luna de cand nu ne-am mai vazut si aproximativ doua saptamani de la "cearta" noastra.

Nu vreau sa ma impac cu el... vreau sa fim amici. E ok sa-l caut? Si daca da, ce motiv sa-i dau. Nu vreau sa stie ca inca mai tin la el. fundabig grin

Răspuns Câştigător
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Buna!
1. Vreau sa iti spun sa nu crezi astea cu zuum.ro sau nu stiu ce, deoarece sunt pagini unde castigi pe dracu(scuze ca vb asa) ce vor ei! Sunt doar profitori mincinosi, in loc sa ajute persoana respctiva, o santajeaza!
Paii. Poti sa il suni sa il intrebi ce face, cum se simte, ai vrea sa iesiti la un suc, la o cafea sa vorbiti, deoarece ai vrea sa iesi in oras. Vrei sa tii legatura cu el deoarece ati fost prieteni si vrei sa fiti prieteni simpli, sa tii legatura cu elhappybig grin
Sper ca te-am ajutat! pupkiss
si inca o data rusine pentru cei care vor sa puna un site unde dai click si votezi! mare rusine, in loc sa ajuti persoana respectiva, va bateti joc de ea!

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Aaa... am vorbit cu el weekendul asta, l-am intrebat decat ce face. Mi-a zis ca a venit in oras si apoi a iesit de pe mess. Am numarul lui, dar mi-e nu stiu cum sa-l sun. Un motiv pentru care as avea treaba cu el?big grin

| alexandra21_3435 a răspuns:

Iubita nu trebuie sa inventezi motiv. fii sincera cu tine de ce sa regreti dupa aia ca l-ai atras iar cu o minciunica. eu iti zic sa ii trimit un sms si sa ii zici sa va intalniti la o cafea, ca te simti bine sa ramaneti buni amici. nu iti ascunde sentimentele, stiu ca prietenul actual nu ii va placea. crede-ma te inteleg mai bine ca oricine ceea ce simti! alexandra_mistreanu e id meu, daca vrei te pot ajuta cu orice sfat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da normal ca poti sa il cauti nu trebuie neaparat sa il cauti doar din iubire cautal in calitate de amici sunt sigura cA va si bucuros sa te auda din nou pentru ca stiu ca si el tine la tine ca la o amica.nu iti trebuie neaparat motiv sa il cauti pur si simplu i spui ca ti dor de el in caliate de amic. nu trebuie sa ascunzi fatou ca inca il placi ca nu faci bine ca am patit-o. deci cautal, suna-l tr sms nu te lasa. pup ANDREA M