| AnneIdk a întrebat:

Heii TPU. Poate e o întrebare stupidă, dar chiar mă afectează.

Problema e următoarea : În urmă cu o lună m-am despărţit de băiatul pe care îl iubeam enorm. De la despărţire m-am închis în mine, mă gândesc doar la el; M-am schimbat enorm, înainte ieşeam în cluburi, afară, eram tot cu prietenii; acum stau tot prin casă, gândindu-mă la el. încerc să cunosc persoane noi, să îl uit, dar parcă nici să comunic nu mai pot. Sincer, mă doare şi faptul că ştiu că şi el mă iubeşte, dar nu putem fii împreună. Cum aş putea să îl uit, ce să fac să nu mă mai gândesc doar la el.?

3 răspunsuri:
| mihaela23_8768 a răspuns:

Este foarte greu pentru tine, e clar.Incearca sa iesi pe afara,chiar daca nu vrei decat sa stai in pat si sa te gandesti la tot ce a fost.Fa un efort,si prietenele tale ar trebui sa incerce sa te inveseleasca,sa te distraga de la tot ce se intampla. Incearca sa petreci cat mai putin timp singura,ca atunci e cel mai greu. Daca spui ca te iubeste,nu este nici o sansa sa va impacati? Totusi incearca sa te impaci cu toata situatia asta,gandeste-te la tot ce a fost frumos intre voi,la partile bune,si ai sa iti dai seama ca,desi s-a terminat a meritat. Nu exista o formula anume cu ajutorul careia uiti, dar e important sa fii impacata cu ce se intampla, sa ii fi zis tot ce ai pe suflet si sa stii ca ai facut tot ce ai putut si cu ajutorul prietenilor care iti sunt alaturi, in timp o sa te simti mai bine. Capul sus, mereu dupa nori iese soarele.

| mihaelaT a răspuns:

Cred ca timpul te poate ajuta...si totusi daca tu crezi ca ar mai putea fi ceva intre voi si ca el inca te iubeste, cauta-l. nu neaparat cu gand de impacare. tu cauta-l, vorbveste cu el ca amici si o sa vezi in continuare ce face si el

| Myrru a răspuns:

Ai putea pentru un moment sa incerci sa iti golesti mintea de toate problemele si de fiecare data cand iti amintesti de el si de faptul ca il iubesti gandetete ca " trebuie sa trec peste, sa il uit...vor mai fi o gramada de baieti draguti care sa ma iubeasca pe lumea asta " incearca sa vorbesti cu o prietena apropiata sa ii spui totul, sa nu mai tii totul in tine, daca tii in tine e mai rau deci incearca sa o iei de la capat...sa iti faci o noua viata fara el, multa bafta! happy