| Cristinutza20 a întrebat:

am si eu o problema. Am avut o relatie cu un baiat timp de un an. In tot acest timp el m-a ranit de foarte multe ori, intalnindu-se cu alte fete. Nepasandu-i de multe ori ca eu sufar si il vad cu alte fete, dar il iertam de fiecare data pentru ca il iubeam enorm! il vedeam doar pe el.nu aveam ochi pentru alti baieti. asta pana acum vreo' luna cand am inceput sa ma satur de toate astea. a inceput sa imi placa un baiat! A fost foarte greu pentru mine. sa aleg intre baiatul care m-a facut sa sufar dar ma vedeam langa el toata viata si baiatul care de abia il cunoscusem. am stat saptamani intregi sa ma gandesc, fiin cel mai greu lucru, a alege intre doua persoane. Pe cel care am avut o relatie il iubeam iar pe celalalt il placeam mai mult. Intre timp baiatul cu care fusesem imi trimitea mesaje sa ne vedem. bineinteles ca nu m-am dus. celalalt ma tot cauta vorbeam cu el, ne intelegeam foarte bine. chiar vorbisem de un viitor pentru noi, dupa cateva zile m-am intalnit cu cel pe care il placeam de o luna. m-a sarutat. eu, simtind niste "fluturasi"in stomac sa o spunem asa dar si pentru celalalt inca mai simteam ceva chiar daca nu il mai vroiam pentru cate imi facuse. IN SFARSIT AM LUAT DECIZIA. am renuntat la relatia de un an. la tot ce a fost chiar daca el imi spunea ca tine mult la mine si ma iubeste, chiar aratandu-mi in acele zile. m-a deranjat faptul ca inainte de a renunta la el nu mi-a aratat niciodata.nu a zis niciodata ca le lasa pe toate pentru mine. dar de ce numai acum? Am inceput sa il ignor de tot, nu i-am mai raspuns la telefon, messenger, toate astea. Am reusit sa trec peste cu ajutorul celuilalt, i-am spus baiatului care il placeam de o luna ca am renuntat si ca putem avea timp de noi. am inceput sa vorbim, sambata seara sa iesim. iar dupa cateva zile mi-a trimis mesaj sa o lasam balta! nu am inteles de ce, dar n-am renuntat sa vorbim. In urmatorul weekend am iesit cu prietenii la club, fiind si el acolo. a venit la mine. m-a luat in brate, uitandu-se toti prietenii mei la noi. si zicand de mine ca am renuntat la unul pentru altul. Nestiind ca am suferit enorm si ca vroiam sa uit. dar daca tot a zis sa lasam balta, de ce m-a luat in brate intre toti.si a stat toata seara cu mine. apoi urmatoare zi abia raspunzandu-mi la mesaj si urmatoarea la fel. de ce doar cand sunt in preajma lui vrea sa vorbim mai mult si ma tot priveste cu zambetul pe buze! va rog spuneti-mi ce as putea sa fac! sa renunt sa il mai caut sau sa incerc sa fac sa fie bine!?

Răspuns Câştigător
| Азбука a răspuns:

Cat ar fi ea dragostea de oarba, deschide ochii si vezi realitatea. Daca te-ar vrea cu adevarat, cu siguranta nu s-ar comporta asa. Probabil nu suporta ideea de a i se da papucii [si mai ales pentru altul], si incearca sa impiedice relatia dintre tine si baiatul pe care-l placi.
Este adevarat, faci ceea ce iti spune sufletul, dar gandeste-te bine inainte de a lua decizia finala.
Sper din suflet sa faci alegerea cea mai buna.
Mult noroc!

| Cristinutza20 explică (pentru Азбука):

DA! ai dreptate. Dar cu celalalt cum ramane pentru c in ultimul timp e ca indiferent si nu tiu ce sa fac...

| Азбука a răspuns (pentru Cristinutza20):

In cazul asta, trebuie sa ai rabdare [asta in cazul in care nu vei relua relatia cu primul], cu siguranta va aparea acela care sa te merite cu adevarat, sa te iubeasca, si sa nu te supere happy Bafta si sa fii iubita!

3 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Sa ai mai multa demnitate si sa te valorezi mai mult! asta insemnand sa ii dai flit mai pe romaneste!