| whoocares a întrebat:

Heii TPU! Vreau un sfat de la cineva care are un tatuaj! Cat de tare doare? Eu sa vrea unul micut, o initiala, pe incheietura mainii! As vrea sa stiu cat de dureros este si daca stiti zone mai putin... "afectate". mersi anticipat. dau funda:*

Răspuns Câştigător
| reademik a răspuns:

Eu am un tatuaj facut in spatele urechii care a durut ca naiba, mai am unul pe glezna si gamba, acela nu a durut atat de mult si am unul pe spate care iarasi nu a durut atat de mult. ideea este ca trebuie sa gasesti un loc unde este pielea mai groasa si des tabacita si frecata de haine. acolo pielea si-a mai pierdut din sensibilitate si o poti tatua fara prea mari chinuri big grin. ce sa zic... placut nu este dar pentru mine merita! depide de tine la ce nivel al durerii suporti sa ajungi. bafta la tatuat!

| whoocares explică (pentru reademik):

... cam singurul raspuns care m-ar ajuta la ceva. durerea o suport cat de cat. am un piercing in ureche si unul in buric.si nu m-am vaitat prea tare cand mi le-am dat. Oricum iti dau funda. mersi frumos.

10 răspunsuri:
| Bitter a răspuns:

Zonele care te dor mai tare sunt zonele osoase.Dar daca vrei tatuaj pe mana fa-ti pe antebrat.

| oanaoana23 a răspuns:

Doare destul de mult, depine in ce zona si cat de mare il vrei si cat de bine suporti tu durerea, zonele cele mai dureroase sunt la incheieturi, in interior unde pielea e mai sensibile, si pe coloana vertebrala (unde nu prea sunt indicate). funda?

| oanaoana23 a răspuns:

App. doare mai putin pe picior, pe brat, pe omoplat, depine de la persoana la persoana, dar indicat e sa nu iti faci ca mai tarziu o sa regreti, nu o sa iti mai placa, o sa te plictisesti de el, sunt riscuri de infectie.

| oanard174 a răspuns:

Buna.iti spun ceva sper sa nu tesuperi,din punctul meu de vedere persoanele care au sa vor sa-si faca tatuaj/e mi se par niste oameni compexati de persoana lor si vor sa iasa in evidenta cu ceva anume si cel mai probabil asta e solutia,este doar propria mea parere, eu cred ca fiecare avem cate ceva special, deci nu iti face pentru ca ar fi chiar nasol la varsta de 70-80 de ani sa ai un tatuaj la incheietura mainii, ce ar crede lumea despre tine? cine ai fost in viata asta? parerea mea.

| whoocares explică (pentru oanard174):

Daca nu ai un raspuns care sa ma ajute la ceva, poti sa-ti tii parerile pentru tine! Mersi.

| Mangustă a răspuns (pentru oanard174):

Diferența dintre o persoana care are tatuaje și una fără ar fi ca primei nu îi pasa dacă cea care nu are își va face sau nu vreodată un tatuaj! Deci restul oamenilor 'normali' de ce își bat atât capul cu ce se întâmplă cu pielea unei persoane, mai ales dacă NU o cunosc? Singurii care ar trebui sa comenteze ar trebui să fie părintii și/sau persoanele apropiate. Iar arta (da, o pot numi artă pentru că asta este!) tatuajelor s-a inventat tocmai ca un mod de exprimare a oamenilor, o idee care va rămâne însemnata, pentru că oamenii sunt uitați, dar ideile niciodată. (ok, asta era dintr-un film, whatever)
P.S: @whoocares, scuze că nu te-am ajutat, am intrat la întrebare doar pentru că și eu ma gândeam la asta și vroiam sa văd cam cum e descrisa de alții laughing

| whoocares explică (pentru Mangustă):

E ok. oricum mi-a placut raspunsul tau laughing... ti-am dat vot pentru ca fundita am dat-o deja altcuiva. big grin ai cam aceeasi gandire ca si mine.

| Mangustă a răspuns (pentru whoocares):

Thankswinking Oricum la cat de des intru funditele si rank-ul sunt ultimele lucruri la care ma gandesc oh go on

| oanard174 a răspuns (pentru Mangustă):

Ai un nume mai mult ca perfect pentru tine.