| DariaDdx a întrebat:

Heii` vreau si eu sa va intreb cv laughingDeci un baiat care e cu mine in scoala nu ma lasa in pace mereu vine hei hai sa te pup sa te fac sa te dreg infine da` el e mai mare decat mine cu 2 ani si problema e ca ma intalnesc cu el zilnic la antrenamente si nu stiu cu sa scap odata de elstraight facestraight face am incercat sa il evit dar nu pot si vine dupa mine si ma streseaza cum dracu scap eu de el? si imi reproseaza mie ca nu il bag in seama

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Cine stie, poate el te place, dar tie nu-ti place sa te sufoce cineva.mai tarziu poate vei tanji dupa genul asta de cocoleala)))dar nu vei mai intalni vreodata.e mai mare cu 2 ani? ti se pare mult. diferenta ideala este de 5 ani,asa ca nu te speria. Eminescu avea niste versuri, in Luceafarul,cam asa:Si tu ramai la toate rece))))sa nu ingheti de tot pe parcursul vietii, ca nu vei mai avea ce recupera.)))mai gandeste-te in privinta lui. poate te invata cate ceva, daca incerci sa-l vezi cu ochi mai placuti)))

2 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Incearca sa ii spui direct, daca tu nu il placi nu esti obligata sa il accepti. Sau ca sa nu il ranesti roaga-l sa nu mai fie asa insistent.

| Mikaa a răspuns:

Pai el te place. daca nu il placi incearca sa ii spui pur si simplu sa te lase sa nu te mai streseze ca tu nu simti nimic pentru el! fa cum crezi u k e mai bine