| Elenutsaaaa a întrebat:

HEii!love struckVreau si eu niste status asa mai,, speciale"laughing. daca pot sa zic asa nu conteaza cu ce sunt. dar sa fie ceva deosebithee hee. dau FunditSa la cele care m`a impresioneazahee hee:X

Răspuns Câştigător
| pitiqqqqqq a răspuns:

Din cauza ta sunt fericita!love struck

Mereu cu zambetul pe buze Nu se streseaza Nu prea o intereseaza ce urmeaza

E de ajuns sa am incredere in mine In ce pot sa fac ca sa fie bine Poate intr-o zi iti vei aminti Ca am avut grija de tine Macar o zi

Nimeni Nu poate fi la fel ca tine! Tu imi dai incredere in mine!

Mereu vei cauta la o alta Ea Ceea ce adorai la mine candva love struck

Vii Pleci Mi`e totuna O sa fie altu`n locu tau Intotdeauna

Ma inalt sa zbor Din nou Dar uit ca aripile le-am pierdut Cad si dau cu capu' de trecut Si doare iar Cum a durut demult Da' trece Si-o iau de la inceput

N`ai sa poti pleca fara voia mea Dar daca`ai sa pleci Eu te voi urma

Nu inghit in sec Inghit in demisec Urmatoarea lege o astept direct Ma exprim sa intelegi mesaju` Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju

Am vrut sa uit tot ce'a durut Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, Nu'mi pasa ce'a fost candva Sunt alta acum Si alta e viata mea

Inca am suflet de copil Care refuza sa creasca Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta

mi-as dori sa mai fiu fetita mica Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Nu incerca sa fii a lor Sunt multi care nu stiu ce vor J` tine mereu deschisa o ureche Sunt niste secrete Doar intre fete love struck

mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci; x

\

sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea

Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti, pentru tine ea traieste!"\\

Chiar daca iti gresesc, chiar daca sunt momente cand iti lipsesc| sa nu uiti...sunt langa tine si te iubesc love struck\

Am trecut prin multe si-am sperat sa-nveti sa crezi în mine...de-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine love struck.

As vrea sa simti cât te iubesc sa-ntelegi cât îmi doresc sa crezi în mine

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau."

goneeee

1 răspuns:
| Tinna22 a răspuns:

1.Cand vine noaptea, uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta.Ai incredere, se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine.

2.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

3.Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva.

4.I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina.I-am cerut un copac, mi-a dat o padure.I-am cerut un rau, mi-a dat un ocean.I-am cerut un inger si mi-i te-a dat pe tine!

5.Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.

6.Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi fac inima sa arda.

7.Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca.Dar a venit mai devreme.L-am intrebat de ce.A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger.

8.If a kiss was a raindrop I'd send you showers,If a hug was a second,I'd send you hours, If a smile was water I'd send you a sea, If u ever get lonely I'd send you me.

9. Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!

10.Close your eyes and make a wish, Angels will be there to blow you a kiss.They'll guide u and make all your dreams come true just like they did when i asked for a girl/boy like you!

11. Oricat de speciale ar fi cuvintele, nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre toata dragostea pe care ti-o port in suflet.

12. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.Asa ca atunci cand esti singura,adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine.
13.E greu sa iubesti,si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU.
14.Don't love 1, Don't love 2, but love the one who loves you!
15. Iubesc 3 lucruri:Soarele, Luna si pe tine.Soarele-ziua,Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!
16.Forgive my eyes for admiring you.U stole my heart the mom. I saw u.Call me crazy,call me insane, but each time my heart beats, it mentions ur name.
17. If you're asking if I'd hurt u,the answer is never.If you're asking if i love u,the answer is forever,if you're askingif i want u the answer is i do, if you're asking who i love the most, the answer is YOU!
18.Sunt un politist si te arestez pentru ca esti tu.E ilegal sa fii atat de frumoasa si sexy.Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea.
19. Buzele tale par sa se simta singure.N-ar vrea sa le intalneasca pe ale mele?
20. Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa, m-as apleca asupra umarului tau, te-as strange in brate si as spune "uite asta".
21.Pentru a trai am nevoie de batai de inima.Pt asta, am nevoie de o inima.Pt o inima am nevoie de fericire.Pt fericire, am nevoie de tine.
22. Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele.Dc tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd.
23.Vata de zahar? NU,Sirop de capsuni? NU, Ciocolata? NU, Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
24.Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti,nu inimi, pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.
25.Intr-o noapte o seta m-a intrebat:"De ce nu o lasi dc te face sa plangi?"I-am raspuns:"Stea, tu ti-ai parasi cerul?"
26. Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua
27.Soarele nu ar fi portocaliu, marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu!
28.As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine.
29.Sunt 6 bilioane de oameni in lumea asta.Nu stiu de ce-ti dau mesaje. Poate pentru ca 5.999.999.999de oameni nu te pot inlocui!
30.Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata, iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata!
31. Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale:chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.
32.Un duh mi-a promis 3 dorinte.Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar 2, ci una singura:Mi-as dori sa te am pe tine!
33.Dzeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.
34.M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt!
35. Odata mi s-a intamplat ceva minunat.A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.
36.Ploua acumAr trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaieatat de mult imi este mi-e dor de tine!
37.We are now testing your humainty,Testing,testing, still testing, Sorry! We found out that you are not a human! We found out that you are an angel!
38. Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, as merge acum printr-o gradina plina cu flori fara sa-i mai gasesc capatul
39.Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.
40.A iubi o ora e ceva animalic,o zi e ceva omenesc, o viata intreaga e ceva ingeresc, dar a iubi toata viata o singura fiinta e ceva divin!