| Tanii a întrebat:

Heiia! love struck.
Ce mai faceți? >:
So. Am o altă "mică"problemă. Deci. Era vară >8-. Era frumos. Și am ieșit cu rolele afară cu cea mai bună prietenă. Acolo ne.am întâlnit cu verișoara mea. Ne.am mai văzut cu niște prieteni care au rămas cu noi. Și din ce în ce mai des ne întâlneam cu toții. Până la urmă am făcut o ditamai gașca de 20 de persoane. Acea gașcă însă pare destrămată. Dar de ce? ȘCOALA! x_X. În fine; eu am ținut legătura cu toți. Dar mai ales cu cea mai bună prietenă și cu un băiat. Deja acel băiat devenise cel mai bun prieten al meu. Nu era secret pe care să nu îl știu - de.al lui - iar el îmi știa toate secretele! Nu era zi în care să nu vorbim, dacă nu vorbeam o zi era ceva în neregulă. În fine. Vorbeam într. o seară cu el despre fetele cu care a fost el până acum de cine mi. a plăcut mie până acum - chestii d.astea. Din vorbă în vorbă, ajunge la întrebarea asta [ spusă în glumă ] -- " Auzi, tu mă mai placi? >: ". A pus această întrebare deoarece ne tachinăm zilnic... și știa că mie mi. a plăcut odată de el. Am rămas blocată. În acel moment am realizat că îl plac! Și nu puteam să îi spun. Nu vreau să strig prietenia strânsă dintre noi. Țin mult la această prietenie și nu vreau să se termine urât. Prietena mea cea mai bună a fost cu el și el s. a despărțit de ea deoarece realiza că nu se potrivesc. Nu vreau să mi se întâmple același lucru! Am mai suferit odată - suferit dintr. o prostie! - și nu vreau să mai țin la cineva așa de tare! Nu știu. să îi spun? Îmi este teamă să nu mi se întâmple ceva ce o să mă dezamăgească + că s.ar putea termina prietenia noastră. Nu știu. Vă rog ajutați. mă. O da, dacă lăsați răspunsuri lungi dar nefolositoare, nu vă mai obosiți. Și, nu vă *bateți joc de mine* happy. Mercii mult :*. Xoxo Alle :*!
[ scuzați categoria; nu știam unde să postez întrebarea big grin. ]

Răspuns Câştigător
| buterfly a răspuns:

Pai sti in foarte multe cazuri se intampla asa.Prieteni foarte buni dar la un moment dat ajunge sa fie ceva mai mult decat o prietenie intre o fata si un baiat de ex intre u si amicul tau...nu stiu ce sa zic poate sa functioneze dar in ineclasi timp poate sa nu functioneze.
Poate sa mearga din cauza ca va cunoasteti foarte bine unul pe celalalt si va stiti toate secretele, dar poate nici sa nu mearga, nu stiu din cauza ca poate el nu te vede mai mult decat o amica.

Orikum poti sa lasi intr-un fel ca totul sa vina de la sine sau mai simplu poti sa spui si thu niste fraze asa cu subinteles si vezi cum reactioneaza.Eu zic ca asa e cel mai sigur, pentru ca daca si el te place si ar vrea sa fie ceva mai mult intre voi o sa iti raspunda in acelasi fel iar daca nu o sa iti dea niste raspunsuri vagi.nu stiu tu o sa iti dai seama ce vrea din ce iti va spune!
Succes!:*

5 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Eu zic sa nu ii zici mai bine mai stai. Pt ca deodata ce ii zici poate el va vrea sa stea cu tinedar voi inca va veti mai comporta ca niste prieteni si nu veti fii obisnuiti. daca va depsrtiti, sunt sigura ca nu veti mai vb niciodata. Nu are rost sa strici o prietenie asa frumoasa. Sunt multi baieti frumosi. Acesta este raspunsul si varianta mea. Nu este nevoie sa faci ca mine. eu am scris ce am crezut
:* te pup draguta mea sper sa reusesti sa alegi decizia corecta. asata este varianta mea " nu are rost sa strici o prietenie asa frumoasa "
Larevedere : te pup

| Diana1172 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa-ti zicbig grin dar cred ca merita sa incerci.sau asteapta sa curga toate de la sine. daca si el te place iti va da semne.nu sta cu gandul ca poate nu o sa va potriviti ca asta e viata... uneori plangi alteori razi.si poate chiar va potrivitihappy am o prietena care este cu un tip de jumatate de an si acelasi lucru era si la ei.ea il placea si erau foarte buni prieteni pana cand el si-a dat seama ca o place.fa ce crezi tu ca e mai bine:* sper ca te-am ajutat macar putinbig grin

| Love_4994 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui.Pentru ca e foarte posibil sa va potriviti iar daca nu nimeni nu zice ca nu mai puteti vorbi.Si in plus e posibil sa iti para rau tot timpul daca nu o faci si sa te intrebi mereu ce sar fi intamplat daca i-ai fi spus 'Da'.

Dar pana la urma tine numai de voi:*

| Alecsandra200 a răspuns:

Ciao!

Deci si eu am avut problema astacrying i-am zis pe mass ca il besc picbatting eyelashes dar el m`a intrebat doar pic si eu am zis binee pic mai mult.Si de atunci nu prea am vb de fapt nu am mai vorbit de atunci pe maas de obicei dar nu am mai intrat mie mi teama sa ii scriu ceva dar azi la scoala m`i-a zis ciauu:X si atat.Eu cred ca mai bine sa mai stai un pic sa vezi cum reactioneaza la alte chesti[PAREREA MEA]:d! Sincer nu vreau sa patesti ca minecrying!

| diana_8456 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui adevarul! adica imi dau seama ca este foarte greu pentru tine, dar poate ca si el te place si aveti o sansa sa fiti impreuna!happy