| Madddi a întrebat:

Heiiii TPU! Scuze categoria! Am 16 ani, 55 de kilograme si 168 m inaltime. O "prietena" imi tot spune ca sunt grasa si deja ma simt complexata straight face de vreo 4-5 zile nu am mancat deloc serios. vreau sa slabesc. voi ce spuneti are rost sau nu? Sau o spune din rautate pentru ca e geloasa pe mine. fara sa o jignesc ea nu are forme.

11 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Eu cred că amândouă sunteți puțin plecate. Aia e o proastă fiindcă ți-a spus asta, că neah, poate la pieptul tău se uită lumea, dar la al ei nu. Apropo, nici prietenă nu e, dacă ți-a zis asta fiindcă e geloasă pe tine.

Dar și tu ești cam plecată. Cum frate, să nu mănânci de 4-5 zile? Păi tu slăbești sau te sinucizi?

În altă ordine de idei, ești perfect normală. Du-te și dă-i cu o rangă în cap ăleia și vezi-ți liniștită de viață.

| pwp a răspuns:

Clar e geloasa, ai o greutate ideala, crede-ma.

| mona a răspuns:

La inaltimea ta est super ok, nu esti grasa absolut deloc

| JamilaGizeh a răspuns:

Eteeee na ia spune-i si tu ca e schiloadaaaa
radiografie imbracata
doua bete infipte'n c** aparat de mers pe drum
femeia snur fara t**e fara c**

pai daca ea te jigneste atunci spune-i si tu vreo doua sa ii pice fatza..haha laughing

| cristiiiiiii a răspuns:

Esti la o greutate normala pentru inaltimea ta. eu cred ca este totul ok pune mana si mananca nu e nevoie sa slabesti. cred ca o zice din invidie.

| Madddi explică:

Multumesc ca macar voi nu ma faceti grasa... o sa incerc sa remediez situatia si o s-o fac sa fie si mai invidioasa pe mine! >big grin

| allison20 a răspuns:

"Prietena" asta a ta sigur e geloasa pe tine si pe corpul tau dezvoltat armonios. La inaltimea asta 55 de kg sunt perfecte, nu e nevoie sa slabesti. Daca tot vrei sa schimbi ceva, sa n-o faci prin infometare, fiindca iti va face si mai mult rau. Mai bine alegi alimentatia sanatoasa cu multe fructe si mergi la sala/fitness de 2 ori pe saptamana. Astfel iti vei tonifia muschii si prietena ta sigur va veni cu alte "sfaturi".

| adinaiuliana a răspuns:

Nu baga in seama toate,, prietenele'' care vor doar sa isi bata joc de tine sau sa te enerveze.

| th4inspiration a răspuns:

Pai sa zicem ca ai o greutate destul de normala si nu cred ca esti grasa, dar sa te infometezi ca esti grasa, asta-i culmea, foamea nu te ajuta la slabit, o dieta echilibrata sanatoasa te ajuta, nu vrei sa ai probleme cu mancatul pecum anorexia si bulimia nu? pai atunci nu te mai lua dupa gura ''prietenilor", ca daca faci ce-ti zic cei din jur, nu vei ajunge niciodata sa-i multumesti pe toti, mai bine fa ce crezi tu ca este bine pentru tine. Bafta si ai grija de tine si de sanatatea ta, mintala si trupeascawinking

| MissAnonymous a răspuns:

Clar nu e prietena ta, e absolut normal happy

| BiAnq13 a răspuns:

Nu,nu cred ca la varsta si la inaltimea ta esti grasa! Si oricum ar fi nu trebuie sa iei in seama ceea ce spun altii. Si nu mai incerca sa faci foamea! Mananca! Seara incearca sa mananci ceva usor si nu dupa ora 7. Fa sport. Daca nu mananci cateva zile, dupa cand vei vrea sa mananci vei manca exagerat de mult din cauza ca iti este foame si atunci vei pune cateva kg in plus. Deci parerea mea este sa mananci, esti tanara si ai timp sa slabesti si fa mult sport! Sper ca te-am ajutathappy