| anonim_4396 a întrebat:

Heiiiiii! Am si eu o problema. Acum ceva timp stateam linistita pe net si ma uitam la un serial. Si dintr-o data am simtit ceva in gat, nu stiu cum sa explic, ca atunci cand te ustura in gat dar ceva mai rau, m-am speriat si am baut repede apa si mi-a trecut. Nu pot sa explic ce am simtit dar mi-a fost foarte frica. Cand incercam sa inghit/tusesc simteam ceva in gat, m-am dus repede si am baut apa. Ce poate fi? Acum m-am mai linistit, dar tot mi-e putin frica...

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

E posibil sa fie o umflatura in gat sau ceva de genul, am avut asa ceva acum cativa ani, mancasem foarte multa inghetata, statusem in curent, si gatul mi se umflase foarte tare, aveam momente in care nu prea mai puteam sa respir pana nu mancam ceva tare, de exemplu o bucata maricica de paine, doar asa puteam sa respir din nou normal.

Ar trebuii sa-ti treaca in timp, dar trebuie sa renunti la inghetata, la apa rece, si la toate lucrurile care iti pot agrava situatia.

Daca lucrurile nu se imbunatatesc, sau daca in urmatoarele zile devine mai rau si nu pare a fi o simpla umflatura, este recomandat sa te duci la medic, poate ai o problema ce necesita tratament.

| pisicutzza990 a răspuns (pentru MenInShadow):

Acum nu mai am nimic, doar atunci pe moment am patit pana am baut apa. Pai cred ca din cauza asta, mai ales ca eu luam apa rece din frigider si beam direct. nu mai beau deloc apa rece, mai ales ca sunt fricoasa happy Multumesc, acum m-am linistit!

| MenInShadow a răspuns (pentru pisicutzza990):

Cu placere happy