| Catenstein a întrebat:

Helau! Am o problema! I don't want to see
Prietena mea cea mai buna are o prietena care ma uraste de moarte! si nu stiu de ce...straight face
Am incercat sa vorbesc cu ea dar este foarte violenta si este foarte stresanta
Am incercat sa o evit dar deja nu mai pot(este la aceias scoala cu mine)
De cate ori ma intalnesc cu ea incepe sa ma ia la misto si sa vrea sa ma bata dar mereu am prietene care sar
Mama prietenei mele este prietena foarte buna cu mama fetei astea si nu poate scapa de ea
Mi-a zis ca ea chiar daca ma va alege pe mine ca prietena cea mai buna nu va avea cum sa scape de fata aia!
Cu fata aia nu poti discuta...
A vrut sa ma bata odata si prietena mea a sarit pentru mine iar apoi m-am certat cu prietena mea ca de ce nu am dat si eu in ea
Ce credeti?
Sa dau si eu?
Eu nu am dat in ea pentru ca nu am vrut sa fac o scena...Pentru ca aleia nu ii e frica sa se bata in scoala pentru ca doar acolo ne intalnim...
NU STIU DE CE ESTE SUPARATA PE MINE!
SI NU POT SA DISCUT CU EA!
PLZ HELP!crying((

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Eu zic sa o eviti pe acea fata care vrea sa te bata.Sa nu te cobori la nivelul ei si sa dai in ea.As zice sa nu mai vorbesti cu prietena ta la scoala, poate acea fata pe care nu o duce mintea la mai mult decat sa ameninte pe altii cu bataia e geloasa si se va potoli.Totusi nu este corect sa-ti ascunzi prietenia fata de cineva din cauza altcuiva care e atat de limitat in gandire sa ameninte aiurea pe altcineva. Evita acea persoana si filmeaz-o daca te mai ameninta.Eu in locul tau as evita astfel de persoane si as evita si prietena cea mai buna.Situatia mea a fost diferita de a ta.Eu am putut discuta cu prietena geloasa, dar tu nu.Asa ca ai grija si evita-le pe amandoua.Sa nu ai incredere in nimeni in sensul sa fii precauta.Iti urez mult succes. Daca lucrurile se agraveaza si esti stresata de asta vorbeste cu un adult mama sau altcineva.Sunt curioasa daca rezolvi problema.Am patit ceva asemanator si stiu pe alta fata care a patit ca tine.

2 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Stii ce? sunt persoane in viata care te plac si care nu, nu poti sa fi placuta de toata lumea. Poate are o antipatie pentru tine thinking cand esti la scoala si se mai ia d tine du-te la diriginta sau la director si o sa aiba ei grija ...se poate alege ca media scazuta.
eu zic ca tu sa nu faci nimic, pur si simplu sa te faci ca n`o vezi si atunci cand vrea sa te bata sa pleci sa o lasi sa vorbeasca oh go on
pe astfel de "fete", nimic n`o pot numi fata ...nik nu trebuie sa le dai atentie :d
bafta:*

| anonima13 a răspuns:

Pai dupa cu povestesti cred ca aceasta fata este geloasa pe tine ca esti BFF cu prietena ei.si cred ca are probleme cu nerviilaughing
cel mai bine e sa nu sari la bataie las-o in lumea ei si nu face o scena mai ales la scoala data te intarata raspundei inteligent si las-o fara cuvwinkingsper ca te-am ajutat
funda?