| anonim_4396 a întrebat:

Ieri profesoara de romana ne-a spus sa iesim in fata clasei cei care tipam pe coridor. O fata m-a numit pe mine, dar eu nu am fost, iar profesoara de romana m-a certat si mi-a dat 8.Eu am fost suparata si am plans pentru ca eu eram cuminte in banca mea si fata aia a mintit, pentru ca de fapt ea iesise afara! Eu am incercat sa ii explic doamnei de romana dar ea nu m-a ascultat! I-am spus mamei mele ce s-a intamplat si ea a sunat-o pe mama fetei si s-au certat.Atunci ele au hotarat sa mearga la scoala ca sa afle adevarul.Cand copiii au zis ca mine mama fetei a facut-o pe mama mea dusa cu capul.Mama mea a zis ca discuta cu diriginta. Fata aia s-a pus pe plans. Mie mi-a parut rau de ea si mie teama ca diriginta o sa ii dea o pedeapsa dura s imi mie mila de ea! Ce pot sa fac?

P. S:Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| WhiteChocolate a răspuns:

Pai,tu spui ca iti este mila de ea ca a plans.Dar ei i-a fost mila de tine cand te-a numit? Cel mai bine este sa-ti convingi colegii sa spuna adevarul.Alta solutie, nu stiu daca este.Nu are rost sa te pui cu cei care tot pe-a lor o tin, orice ar fi.parerea meabig grin

7 răspunsuri:
| pink10 a răspuns:

In locul tau ii dadeam 2 in gura in pauza si ii ziceam ' nah alta data sa ma mai numesti pe mine ' laughing

| Maria123 a răspuns:

Nu-ti mai face griji pentru ea.N-are ce pedeapsa dura sa-i dea, o sa o certe un pic si atat.Interesant e ca tie iti mai pasa de acea fata dupa ce te-a pus intr-o situatie urata si a mintit.Ai un suflet prea bun pentru lumea asta. happy

| Laura a răspuns:

...toate astea pentru o notă?

| Trynda a răspuns:

Minti? ok. Esti prins cu ea in gura (minciuna)? suporti consecintele

| YoYo a răspuns:

Deci 1) nu ai de ce sa plangi ca iei 8 la romana e o nota foarte buna straight face 2) liderul clasei trebuie sa faca clasa sa nu mai parasca, asta este cel mai rau intr-un colectiv sa parati! 3) Da-o naiba lasa mila ca paraciosii zic eu ca nu au dreptu sa aiba cineva mila fata de ei

| Echo a răspuns:

Sa nu-ti pese de ea. Ar trebui sa plateasca pentru ce a facut si chiar nu merita mila ta ^_^

| AlleSeniorita a răspuns:

Sa fim serioase...nici ei nu i-a fost mila de tinewinking