| AndreeaDeea002 a întrebat:

Helauu TPU,m-am despărțit de prietenul meu și acum am o stare ciudata, nu știu ce pot sa fac cu viața mea câteva sfaturi să mă simt mai bine.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

E firesc ca o perioada sa nu te simti bine si sa suferi dupa relatia care s-a destramat. Intotdeauna despartirile sunt grele daca ai tinut la persoana respectiva. Nu te astepta ca a doua zi sa te simti ca si cum nimic nu s ar fi intamplat. Cel mai o ar fi sa iesi undeva sau sa ti iei o scurta vacanta in care sa te aduni si sa ti pui gandurile in ordine. Cel mai bine ar fi sa nu fii singura ci cu cineva drag care sa ti ridice moralul. Asculta muzica si ocupa ti timpul cu lucrurile care iti fac placere. Numai bine

5 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Stai linsitita, tot ne simtim la fel dupa o despartire. Ideea e sa ai ce face ca sa-ti poti ocupa timpul cu ceva, sa iesi cu prietenii, sa vezi un film de comedie, etc. cu siguranta te vor face sa mai uiti si cu timpul o sa te impaci cu ideea. happy

| RAY a răspuns:

Isi faci alt catel=iubit si gata cu drama ca nici nu l-ai iubit prea mult sa fim seriosi

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, viata merge inainte, iar maine iti poti face un prieten nou!
Priveste partea buna a despartirii, fiecare are o alta sansa acum sa-si gaseasca fericirea, alaturi de un altul/alta!

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)!
Cel mai bine e sa iti petreci timpul cu prieteni/ prietenele, sa iti ocupe timpul si sa iti imbunatatesti starea de spirit.

| Rockefeller a răspuns:

Alearga pana te plictisesti, bea o cana de vin ca tot omu', mai baga niste salata boeuf la ghiozdan ca tot vin sarbatorile.