| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr-o stare foarte ciudata, simt ca ma descompun de viu, simt o nesiguranta nebuna in interiorul meu, ma simt ca un cadavru albastru, urat mirositor in proces de putrefactie, imi vine sa urlu de disperare. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi care n-au legatura cu dormitul?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar tu ce faci toata ziua?

| RAY a răspuns:

Esti tanar fa ceva cu viata, un mic scop sa ai si tu, sa dai sens vieti tale, viata trece e singura nu o pierde asa usor, cauta un loc de munca sau fa un curs ceva

| Drimmero a răspuns:

Alan? Asta e al 2-lea cont din zecile avute?

| WaterDrop a răspuns:

Gaseste`ti prieteni, o iubita, fa plimbari lungi, goleste`ti mintea de toate gandurile negative, consulta un psiholog/psihiatru (daca nu le poti face pe primele 4).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*In afara fapului ca ai pomenit de un...cadavru albastru?!

Sa revenim:
- de ce nu asculti muzica?(muzica lenta, lina relaxeaza ...si poate te ajuta si cu somnul )
-bea un ceai de tei-relaxeaza
-inspira si expira adanc timp de cateva secunde, stresul va disparea si te va relaxa putin
-incearca sa uiti totul, sa indepartezi totul(experientele negative de pests zi) din mintea ta-( exercitiu mental)
-numara oite happy

| AndyKama a răspuns:

Scuza-mi interventia subiectiva, insa mie mi se pare ca tu ai chef strict de conversatii aberante.Deschizi topicuri chiar fara rost, cu niste subiecte complet ireale, inclinate spre SF extremist.Partea rea e ca o faci de multe ori, si...fie esti un urmas destoinic al lui Bacovia, ori ai chef de cacialma isterica, fie ai probleme cu neuronul buclucas.

*IN ATENTIA ADMINISTRATORILOR-ESTE O SIMPLA PARERE PERSONALA(TEATRUL ASTA DE SPITALUL 9 CHIAR NU SI-AR AVEA ROSTUL, MAI ALES ATAT DE ABUNDENT.RESPECT!

| valeriu1900 a răspuns:

Tocmai ce ai vazut serialul The walking dead si ai impresia ca esti un zombie.

| Rodicanegrescu a răspuns:

Buna dimineata.In putine cuvinte este greu sa incurajezi pe cineva care are o stare ciudata.Nu stiu care este motivul acestei stari si e mai greu sa incerc sa te ajut, dar incercam, nu? In primul rand ti-as recomanda sa faci sport.de cele mai multe ori sportul te scoate din starea asta.E verificat.Deci sa alergi, poate mersul cu bicicleta, cateva minute la sala, orice dar trebuie facuta miscare.Una din pacientele mele, cu anxietate si atacuri de panica, pe langa terapia Bowen a facut miscare la sala si a ajutat-o mult Dupa 7 sedinte s-a vindecat. As mai vrea sa iti sugerez, doar daca vrei, sa vezi un filmulet care iti arata ce inseamna sa nu te lasi orice ar fi, aici https://www.youtube.com/watch?v=6P2nPI6CTlc As putea sa iti mai dau sfaturi dar pentru moment ajung astea.Fii in miscare si incearca sa te bucuri de ce ai, nu sa fii nefericit pentru ce nu ai. Nick Vujicik asta face.In fond, intotdeauna e alegerea noastra. Cu drag!