| ea_6764 a întrebat:

Hello all.
As avea si eu o intrebare : cat de tare doare sa-ti faci un tatuaj pe incheietura mainii (puls) si ce modele ati recomanda?
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Stelutzele sunt cele mai frecvent intalnite.
durerea nu ti. o poti imiagina... o vei simtilaughing o sa doara din cauza ca pieleea in acea zone este foarte sensibila
p. s. inainte sa t lasi tatuata bea ceva tare ca sa nu simtitonguelaughing

| G a răspuns:

Doare, dar mai putin ca-n alte locuri.
cat despre model, gandeste-te bine la el. tine cont de faptul ca il vei avea pentru totdeauna pe piele (bine, se poate indeparta, dar oh dear sweet pain) si s-ar putea sa ai probleme sa-ti gasesti un loc de munca (unele slujbe interzic tatuajele si piercingurile evidente, care nu pot fi acoperite de haine).

| Lolo_3214 a răspuns:

Buna! Cred ca doare da ...acolo vreau sa-mi fac si eu in vreun an doi; D modele nu stiu. Dar cred ca ar arata super tare ceva colorathappy

| bnad a răspuns:

Nu este recomandat sa bei inainte sa te tatuezi. In primul rand ar trebui sa te gandesti foarte bine daca chiar vrei sa ai un tatuaj la vedere. La noi inca sunt idei invechite in legatura cu tatuajele, si s-ar putea sa ai anumite probleme din cauza tatuajului sau sa nu fi acceptata in unele locuri sau de anumiti oameni. Eu execut tatuaje de cativa ani, si pot sa-ti spun ca am avut n clienti care ori se plictiseau ori spuneau ca trebuie neaparat sa scape de tatuaj din alte motive. Oricum, cand iti faci un tatuaj cel mai important e sa-l faci pentru tine, si sa semnifice ceva pentru tine. Nu sa-l faci pentru toata lumea sa-l vada neaparat toata lumea ca asa e cool, ca are si Megan Fox ca are si nu stiu ce vedeta mioritica sau internationala. Deci nu trebuie neaparat la vedere si gandeste-te bine inainte de a alege un model.

| ea_6764 explică:

Eu, una ma gandeam la semnul pacii, sau yin & yang.Probabil ceva ce poate fi acoperit de o bratara mai maricica. big grin

| raluca_2961 a răspuns:

Doare putin la inceput dar pe urma amorteste locul si nu mai simti mare lucru. Eu cand vreau sa il acopar imi pun un ceaswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau unul in acelasi locbig grinam deja unul pe spate, sper sa nu doarabig grin