| Alessia_5785 a întrebat:

Hello`! Am nevoie de ajutorul vostru`! Am o tema la geografie si am rezolvat din ea numai ca nu stiu 2 intrebari.M-am gandit ca poate voi ma veti ajuta`!
1.La sfarsitul anului, cea mai lunga zi este in: a)Groenlanda b)India c)Antarctida d)Australia

2.In toate directiile se afla sudul:a)la Polul Sud b)pe Ecuator c)la Polul Nord d)pe un meridian

Astept raspunsurile voastre(bine ar fi daca ati da si explicatie)

Funda`!

1 răspuns:
| elyfel a răspuns:

Gandeste-le,degeaba iti spu altii daca tu nu incerci sa faci singura. Apropo pe TPU stiu ca nu se rezolva teme
Numai bine