| cristine a întrebat:

Hello! Am si eu o cerere de sfat. Stiu ca suna prostesc dar nu mai stiu ce sa fac! De vreo 2 ani juma, imi place de un baiat mai mare decat mine cu aproximativ 2 ani. Suntem in aceeasi scoala, avem multi prieteni comuni, dar nimeni nu ne face cunostiinta. Dupa parerea mea, eu zic ca el nici macar nu stie ca exist! Ne intalnim destul de des pe coridoare, am mai vorbit cu el pe messenger dar nu stiu cum sa "ajung" mai aproape de el. Ceva sfaturi sau credeti ca voi putea ajunge cumva la o prietenie cu el sau nu mai am nicio speranta? Apropo, eu am 14 ani. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Pai incearca sa comunici mai mult cu el pe messenger, la scoala, incetul cu incetul. Astfel vorbiti subiecte mai intime, amuzante sau chiar personale. Si cand veti ajunge sa va,, iubiti' 'asa de mult, poti face un pas mai mare. Cel mai bine ar fi sa simta el ca ar trebui sa il faca! Bafta! Succes in dragoste.

2 răspunsuri:
| Bubbulina_2682 a răspuns:

Poi. Pune o prietena sa te bage in el si gaseste un subiect de discutie placutrolling on the floor. Ai sperante, normal. Fa rost de nr de tel, ii spui cine esti si ii spui daca poate iesi la un suc.

Bafta soro!big grin

| cristine explică:

Partea a doua ii ca eu sunt foarte foarte rusinoasa! Nu stiu ce sa mai fac. Ma gandesc non-stop la elstraight face