| Ahitmbgitw a întrebat:

Hello. Am si eu o problema. Imi place mult de un baiat care e rocker. Si eu ascult rock, dar sa zicem ca sunt la inceput cu acest gen( adica nu prea stiu cum sa deosebesc subgenurile rockului/metalului si nici foarte multe trupe).
Eu sunt in clasa a 9-a iar el e intr-a 10-a. Cum sa il fac sa ma observe? Sau macar sa ne imprietenim sau cv.?
Am uitat sa spun ca am o verisoara in clasa la el + o prietena de a ei cu care ma inteleg bine. (Si ele sunt rockerite).

Răspuns Câştigător
| Aliaaa a răspuns:

Pai, nu mi se pare o sa asculti un anumit tip de muzica doar pentru ca iti place de un baiat, neah... Daca vrei sa-l faci sa te observe, pur si simplu vorbesti cu el, gasiti voi un subiect comun si, daca va potriviti, totul o sa mearga de la sine Funda?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar stii, nu trebuie sa te schimbi pentru el. Adica vrei sa traiesti schimbata doar ca sa te placa? Mereu? Nu face asta. El trebuie sa te placa cum esti tu.
Vorbeste cu vara ta si cu fata aia. Spune-le sa ii bata un apropo cum ca tu il placi. Doar el nu trebuie sa te placa doar pentru rock. Nu?

| R0R0 a răspuns:

Pai...Poti merge in clasa la el, sub pretextul ca iti vizitezi verisoara si incepi sa vorbesti despre rock si astea. Poate pui pe cineva sa te sune (iar ca sonerie sa ai melodia lui favorită)